İKİZLER BURCU
BAŞAK BURCU

İkizler ve Başak burçlarının uyumu

Başak bu ilişkide çok yorulabilir, İkizler ise kolayca sıkılıp dışarı doğru harekete geçebilir. Yine de mental alış-verişin, entellektüel faaliyetlerin ortak nokta olması, iki tarafı da bir müddet oyalayabilir. Ancak İkizler’in daldan dala atlaması, sebatkar davranamayışı, Başak’ın eleştirici yanının tüm açıklığıyla ortaya çıkmasına ve gerginliklerin doğmasına neden olacaktır. Bu durum, varolan duyguların da yok olarak, ilişkinin sona ermesine nedendir.

Her ikisi de Merkür tarafından yönetilen Başak ve İkizler, düşünsel boyuttaki hızlarını duygusal alana taşımakda yetersiz kalabilirler. Fakat bu ikiliyi birbirine bağlayan en önemli etken de yine düşünce kapasiteleri ve mental seviyedeki üretkenlikleridir.

Cinsel yaşam her iki taraf için de en önemli hayati konu değildir. Başak Toprak elementinden olması nedeniyle, İkizler’e göre biraz daha yoğun duygulara ve ihtiyaçlara sahiptir. Ancak ikisinin de rahatlıkla bu ihtiyacı gözardı edebilmesi, sıradan bir cinselliğin ortaya çıkmasına, ya da hiç olmayan bir cinsel yaşama işaret eder.