BOĞA BURCU
YENGEÇ BURCU

Boğa ve Yengeç burçlarının uyumu

Yengeç de Boğa gibi ev hayatına, aileye, çocuklara ve yaşamda güven ve emniyete çok önem verir. Duygusal olarak zengin bir yapıda olan Boğa ve Yengeç burçları rahatlıkla yıllar boyunca sürebilecek mükemmel bir düzen oluşturabilirler. Eğer Yengeç, Boğa’nın maddeye verdiği önemi anlayamaz ve cimrilikle suçlarsa, hayal ve kalp kırıklıkları da yaşanabilir. Yine de hem fiziksel hem de duygusal aşk için oldukça ideal bir ikili olarak nitelendirilir.

Bu ikili neredeyse “eş ruhlar” olarak kabul edilebilir. Boğa materyal plana biraz daha dönük olmakla birlikte, Yengeç gibi hayatının temeline emniyeti oturtmuştur. Dolayısıyla aynı amaçlarla kurulan bu anlayışlı birliktelikte, her iki taraf da aradığını bulur.

Boğa’nın hareketli cinselliği, Yengeç’in zengin duygusallığıyla beslenerek, nadir birlikteliklerden birini oluşturur. Her ikisi de duygusal ve cinsel anlamda tek eşliliğe yatkın olduğu için, cinsel alış-verişte güven içinde hareket edebilirler. Zaman zaman bu alanda Boğa aşırı talepkar bir tavır alabilir.