BOĞA BURCU
TERAZİ BURCU

Boğa ve Terazi burçlarının uyumu

Her ikisi de aşk ve güzellik gezegeni Venüs tarafından yönetilen Boğa ve Terazi insanları, orta noktayı buldukları takdirde, birbirleri için çok tatminkar olurlar. Bu birliktelikteki en büyük anlaşmazlıklar maddi konularda ve sosyal ilişkilerde ortaya çıkar. Evinde oturmayı ve dinlenmeyi seven Boğa ile insanlarla birlikte olmayı önemseyen Terazi’nin birbirlerine anlayış göstermeyi öğrenmesi gerekir. Öte yandan para harcamayı seven Terazi ile para biriktirmeyi seven Boğa’nın da bir orta noktada buluşması diğer temel bir ihtiyaçtır.

Aşk çocukları olan ve Venüs’ün etkisindeki Boğa ve Terazi, karşılıklı olarak, birbirlerinin ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına her şeyi yapabilirler. Ancak Terazi biraz daha hareketli bir yapıda olduğu için, sosyal yaşamda Boğa zorlanabilir. Yine de iki tarafın güzelliklere, sanata gösterdikleri duyarlılık pek çok ortak noktanın bulunmasında etkendir.

Terazi’nin diplomatik tavrıyla ve Boğa’nın huzurlu yapısıyla, konforlu ve keyifli bir yaşamın yaratılması kaçınılmazdır. Terazi çok romantik olduğu için, cinsellikte de bunu arar. Bu arayışına duyusal ve duygusal anlamda en iyi cevapları verebilecek olan da yine Boğa’dır.