BOĞA BURCU
OĞLAK BURCU

Boğa ve Oğlak burçlarının uyumu

Boğa’ya emniyet duygusu veren Oğlak, karşılığında sevgi ve sadakatle ödüllendirilir. Belki büyük bir romantizm ilişkiye hakim olmayabilir ama, stabil, bir sonraki adımı bilinen bir ilişki olması, iki taraf için de oldukça tatmin edicidir. Ortak amaçların kendiliğinden ilişkiye hakim olması, tutarlılık, maddeye, geleneklere ve aileye verilen önem, yıllar boyu sürecek bir ilişkinin temel taşlarını meydana getirir.

Toprak elementinden olan Oğlak Boğa ikilisi, her türlü ilişkide doğal bir ahenk içinde hareket ederler. Maddeye ve kalıcılığa verdikleri önem, istikrarlı ve planlı bir yaşam kurmalarındaki temel etkendir. Sabırlı karakterleri sayesinde, ilişkide tüm pürüzler ortadan kalkıncaya kadar bekleyebilir ve mümkün olanı yaparlar. Bu ilişkide çalışmak, üretmek ve yaşamda finansal güvence yaratmak ortak amacı, birlikteliğin uzun yıllar devam etmesinde önemlidir.

Toprak elementinin kazandırdığı bedensel zevklere düşkünlük eğilimi, bu ikilinin cinsel yaşamlarının renklenmesinde ve faal olmasında etkendir. Ancak Oğlak’ın iş yaşamına düşkünlüğü ve enerjisini en çok bu alanda tüketmesi ve aklını işten uzaklaştıramaması arada yaşanabilecek problemlerin temelini oluşturur.