BOĞA BURCU
KOVA BURCU

Boğa ve Kova burçlarının uyumu

Boğa tutucudur, Kova ise oldukça yenilikçi. Dolayısıyla Kova’nın, bir Boğa’nın ihtiyaç duyduğu güveni, tutarlılığı ve kalıcılığı sağlayabilmesi doğasına aykırıdır. Sahip olmak isteyen ve sahiplik haklarını kullanmaktan hiç çekinmeyen Boğa ile özgürlük ve kayıtsız şartsız bağımsızlık arzusu içinde olan Kova ancak, kısa dönemli birliktelikler kurabilirler. Bu beraberlik zaman zaman bir irade savaşına da dönüşebilir.

Başlangıçta birbirine çok çekici gelen bu çift, zaman geçtikçe, minimum ortak noktaları bile bulmakta zorlanmaya başlarlar. İlişkinin yürütülebilmesi için, gerçekten ciddi anlamda bir çabaya ihtiyaç vardır. Her ikisi de Sabit nitelikte oldukları için esneklikleri ve toleransları da düşüktür. Dolayısıyla sık sık yaşanan anlaşmazlıklar ve kavgalar olağandır.

Boğa’nın bireysel hedefleri ile Kova’nın toplumsal faydalara odaklanmış hayatı da çelişkilerin diğer bir kaynağıdır. Kova kendi özel ihtiyaçlarını ve isteklerini bir kenara bırakabildiği için, cinsellik de çok belirgin bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmaz. Sonuçta bu alanda da Boğa’nın tatmin olabilmesi pek olanaklı değildir.