BOĞA BURCU
BAŞAK BURCU

Boğa ve Başak burçlarının uyumu

Her ikisi de Toprak elementinden olan Boğa ve Başak, Zodyak’ta iyi anlaşan ve birbirini çok iyi tamamlayan çiftlerdendir. Üretkenlik, maddi birikimler oluşturmak, stabilizasyon ve ulaşılması mümkün hedeflerin ardından gitmek, ikisinin de temel özellikleridir. Uyum ve huzur ilişkinin başından itibaren kendiliğinden oluşur. Ancak Boğaların, Başak eşlerinin detaylara ve mükemmelliğe verdikleri öneme, Başakların da Boğa eşlerinin lüks tutkusuna saygı ve anlayış göstermeleri önemli bir gereksinimdir.

Ayakları yere kuvvetle basan bu çift, birlikteliklerini duygusal olduğu kadar maddi güvenceye de almak ihtiyacındadır. Dolayısıyla, ortak bir somut amaç edinerek, bu doğrultuda çalışmaları da daha fazla birbirlerine kenetlenmelerine neden olur.

Endişeli bir yapısı olan Başak, Boğa’nın dingin ruh halinden etkilenerek huzura kavuşur. Değişken Başak ise, atalete yatkın Boğa’yı harekete geçirmekte ustadır. İkisi de bedeni sembolize eden Toprak elementinden oldukları için, ihtiraslı ve fiziksel olarak kolay etkilen bir yapıdadırlar. Yani bu çiftin cinsel hayatları oldukça aktif ve tatmin edicidir.