BAŞAK BURCU
YAY BURCU

Başak ve Yay burçlarının uyumu

Yay-Başak ilişkisinde mental ve entellektüel konular her zaman ön planda olacaktır. Her ikisinin de parlak bir zekaya sahip olması, başlangıçta birbirlerine cazip gelmeleri için mutlak bir nedendir. Fakat, Yay’ın ayaklarının yere basamaması, kalıcı bir ilişkiye girmesinin zorluğu, ulaşılabilir hedeflerin arkasından gitmek isteyen Başak’ın kısa sürede yorulmasına neden olur. Farklı amaçlarla hareket eden bu ikili uzun vadede verimli bir beraberlik oluşturabilir ama, sabretmeyi ve ödün vermeyi öğrenmeleri birincil gereksinimdir.

Başak da kendi hedeflerine ulaşmak için aslında gizli bir bağımsızlık ihtiyacına sahiptir. Yay zaten bağlanmaktan korkan bir yapıdadır. Dolayısıyla her iki taraf da ilişkinin kalıcı olması için çok büyük bir çaba harcamak eğiliminde olmadığından, kısa süreli bir ilişki olabilir.

Değişken burçlardan olan ve Zodyak’ta zorlayıcı bir etkileşim içinde bulunan Başak ve Yay, yaşamlarında tensel uyaranlardan çok mental uyaranlara ihtiyaç duyarlar. Bu ikilin yaşamında, arada bir değişiklik ihtiyacını gidermek adına, cinsellik de yaşanır.