BAŞAK BURCU
TERAZİ BURCU

Başak ve Terazi burçlarının uyumu

Rasyonel ve ulaşılabilir amaçların peşinden gitmeyi sven Başak ile, lüks ve seçkin zevklere sahip Terazi’nin anlaşması pek kolay değildir. Mental alış-veriş kuvvetli olmasına karşın, temel yaşamsal amaçların farklılığı, iki tarafın da çok çaba harcamasına ve yorulmasına neden olacaktır. Terazi’nin aşkı her şeyden önde tutması, yaşamının kaynağı olarak görmesi Başak için kolayca kavranabilir bir durum değildir. Terazi’nin aradığı sevgi sözcüklerini, zarif hediyeleri ve nazik komplimanları karşılamakta Başak oldukça zorlanır. İki tarafın da mükemmelliği verdiği önem ortak bir nokta olarak kabul edilebilir.

Bu birliktelikte dengenin yaratılması, eşit şartların oluşturulması ve fayda sağlayan bir ilişki haline getirilmesi, ilişkinin kalıcılığı açısından öneme sahiptir. Zor şartların insanı Başak ile, konforuna düşkün Terazi’nin aralarında muhakkak bir orta yol bulunabilir. Zodyak’ta arka arkaya burçlar oldukları için aslında birbirilerinden öğrenecekleri çok şey vardır.

Başak için duygusal anlar da, cinsellik de yaşamın temel taşları arasında değildir. Oysa ki Terazi bu tür paylaşımlara ciddi anlamda ihtiyaç duyar. Dolayısıyla bu alanda da bir ortak noktanın bulunması uzun zaman isteyebilir.