BAŞAK BURCU
OĞLAK BURCU

Başak ve Oğlak burçlarının uyumu

Toprak elementinde yer alan Oğlak-Başak ikilisi Zodyak’ın ideal çiftlerindendir. Başak disiplinli davranış biçimiyle, sürekli kurallar koyan ve geleneklere, toplumsal normlara önem veren Oğlak’a rahatlıkla ayak uydurabilir. Çalışkanlık, üretkenlik, güven temin etmek ve yeni finansal kaynaklar bulmak, her iki tarafın da ortak amaçlarıdır. Sükunete, huzura ve emniyete verdikleri önem de diğer ortak yanlarıdır. İlişkide çok büyük bir romantizm ya da duygusallık olmasa bile, kalıcılık arzusu ve ortak amaçlar uzun yılları beraberinde getirecektir.

Katı kuralları olan Oğlak’a anlayışla ayak uydurmak çok kolay değildir. Buna rağmen Başak, gelişkin adaptasyon yeteneği sayesinde, Oğlak ile yaşadığı hayattan hiç yakınmaz ve gerçekten de zorlanmaz. Ortak amaçlar ve tedbir uzun zaman birarada olmalarında önemli bir etkendir.

Her ikisi de çok çalışkan olan Başak-Oğlak ikilisi, Toprak elementinden oldukları için, zaman buldukça cinsel hayatlarına renk katmak isterler. Bedenlerini duyarlılıkla kullanabildikleri için, karşılıklı olarak doyuruculuk sağlamak bu ikili için oldukça kolaydır.