BAŞAK BURCU
BAŞAK BURCU

Başak ve Başak burçlarının uyumu

Ortak amaçlarını öne çıkararak biraraya gelebilen Başak ve Başak ikilisi, aslında entellektüel olarak ideal bir çifttir. İlişkide yoğun bir duygusallık ve romantizm olmasa bile, mental uyaranların kuvvetli oluşu, iki tarafın sürekli birbirine bir şeyler anlatması ve öğretmesi, ilişkinin canlı kalmasına neden olacaktır. Eğer iki taraf da eleştirilerinde ölçülü olmayı becerebilirse ve hataları olduğu gibi kabul etmekte esneklik gösterebilirse, oldukça iyi ve uzun vadeli bir ilişki olabilir.

Başak-Başak ilişkisinde karşılıklı gelişime hizmet etmek ve ortak bir amacın peşinden gitmek oldukça önemlidir. Çalışkan ve üretken bir burç olan Başak, asla fayda elde edemediği ilişkileri devam ettirmek eğiliminde değildir. Aslında iki tarafın da gerçek motifleri kolayca görebilmesi bakımından oldukça uygun bir ilişkidir.

Mükemmeliyetçi bir yapısı olan Başak, cinsellikte de aynı arayış içerisindedir. Başak’ın hayatında ortamın uygun olması, gerekli şartların sağlanabilmesi cinsellik yaşamak için olağan gereksinimlerdir. Dolayısıyla iki Başak biraraya gelince, uygun şartları bulmak epey uzun zaman alabilir.