BAŞAK BURCU
BALIK BURCU

Başak ve Balık burçlarının uyumu

Zodyak’ta karşıt konumlarda bulunan Balık-Başak çifti aslında pek çok ortak noktada buluşur. İki burcun insanları da hizmet ve yardım yoluyla duygu ve düşüncelerini ifade etmek gibi bir yaklaşıma sahiptir. Ancak Balık burcunun hayal dünyasında yaşamaya daha yatkın oluşu, ayaklarını bir türlü topraktan alamayan Başak için, anlaşılması oldukça güçtür. Başak’ın madde için verdiği mücadeleyi anlayabilmek için sarf ettiği çaba da Balık’ı yorar. Ancak birbirlerini olduğunca kabul ederek yaşarlarsa, oldukça doyurucu ve tamamlayıcı bir ilişki ortaya çıkacaktır.

Balık duygulara, Başak ise düşüncelere önem veren insanlardır. Kısacası, birbirlerini besleyerek, gelişimlerine ciddi anlamda katkı sağlayabilirler. Balık’ın Başak’ı duygular konusunda, Başak’ın ise Balık’ı tutarlılık konusunda eğitmesi güzel bir fırsattır.

Bu ikili zıt kutupların birbirine çekiminden etkilenerek, cinsel yaşamda da birbirlerini tamamlarlar. Başak’ın düşünceleri anlayabilmesi, Balık’ın duyguları rahatlıkla sezinlemesi, seks yaşamında da karşılıklı olarak duyarlılığın gelişmesinde önemli etkendir.