BAŞAK BURCU
AKREP BURCU

Başak ve Akrep burçlarının uyumu

Farklı elementlere ve niteliklere sahip olmalarına rağmen, birbirine çok benzeyen Akrep-Başak ikilisi Zodyak’ın uygun çiftlerindendir. Analitik yaklaşımları, meraklı ve derinleşmek isteyen yapıları ve gelişkin öğrenme ihtiyaçları karşışılıklı tatmin sağlayan önemli unsurlardır. Aralarındaki en büyük sorun Başak’ın Akrep’in daha yoğun olan cinsel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmasından kaynaklanır. Akrep’in de Başak’taki mükemmeliyetçiliğe saygı duyması zaman alabilir. Gizemli Akrep ile dürüst Başak arasında kişisel konuların açıklığa kavuşturulması da diğer bir problem olarak yaşanabilir.

Bu ilişkide karşılıklı güven hiç bir zaman sorun değildir. Kıskanç bir yapısı olan Akrep bu konuda Başak ile rahat eder. Başak da bu tür konulara fazla zaman ayırmak istemediği için, Akrep ile olan ilişkisinde huzur bulur.

Akrep için cinsellik yaşamın yapı taşlarından birisidir. Toprak elementinden olan Başak için ise, daha geri planlarda kalır. Ancak Değişken nitelikte ve kolay öğrenen bir burç olan Başak, bu konuda da Akrep’e uyum sağlamakta büyük zorluklar yaşamaz.