ASLAN BURCU
KOVA BURCU

Aslan ve Kova burçlarının uyumu

Zodyak’ta karşılıklı konumlarda bulunan Aslan ve Kova, bir çok zaman karşı konulmaz bir çekim ile biraraya gelirler. Fakat karakterlerindeki farklılıklar, kısa zamanda su yüzüne çıkar. Aslan’ın çok bireysel olması, kendi değer yargılarını ve çıkarlarını öne alması, Kova’nın ise toplumsal çıkarlar doğrultusundaki beklenti ve hareketleri, anlaşmazlığın temel unsurlarıdır. Karşılıklı mental uyaranların kuvvetli olması, bu ikiliyi biraraya getirse bile, ortak noktaların bulunması oldukça uzun bir zaman alabilir.

Kova-Aslan ilişkisinde kutuplaşmaların yaşanılması kaçınılmazdır. Ancak iki taraf da birbirini tanımak isteyerek, enerji haracmayı kabul ederse, Sabit burçlar olması nedeniyle, birliktelik devam edebilir.

Genellikle cinselliğe hayatında önemli bir yer vermeyen Kova ile, aşk yapmayı, seksi oldukça ön plana alan Aslan, cinsel anlamda birbirine çekici gelir. Karşıt kutupların birbirine yaklaşma eğilimi gibi, bu çift de birbirlerine doğru çekilirler. Ancak diğer etkenler de doyurucu hale gelebilirse, cinsellik de tatmin edici bir seviyeye ulaşabilir.