ASLAN BURCU
BALIK BURCU

Aslan ve Balık burçlarının uyumu

Balık ve Aslan ikilisi Zodyak’ta anlaşması oldukça zor olan bir çifttir. Aslan’ın sosyal yaşamı, birlikte olduğu insanlar ve mesleği oldukça önemlidir. Balık ise, huzur ve sükunet için yaşar. Her ikisi de duygularına çok önem vermelerine rağmen, bir Aslan’ın bir Balık kadar başkalarının hayatı için endişelenmesi mümkün değildir. Ancak yine de Balık’ın sessiz ve pasif özellikleri, Aslan’ın dominant yapısını sergileyebilmesi için iyi bir fırsat olarak nitelendirilebilir. Her iki tarafın da sanatı sevmesi, birleştirici bir özellik olabilir.

Bunun yanında duygualara hayatlarında önemli bir yer veren Aslan ve Balık, karşılıklı olarak birbirilerini anlayabilecek kapasiteye de sahiptirler. Ancak bu ilişkinin gelişebilmesi için zaman ihtiyacı vardır. Diğer yandan Aslan’ın daha pasif kalmaya eğilimli Balık’ı ezmemek konusunda kontrollü olması önemli bir gereksinimdir.

Balık ve Aslan cinsel yaşamda uyumludurlar. Balık cinsellik yaşayabilmek için duygusal deneyimlerden geçmeye ihtiyaç duyar. Aslan ile Balık birlikteliğinde gerekli tetikleyici görevini üstlenebilecek yeterince romantizm de bulmak mümkündür.