AKREP BURCU
YAY BURCU

Akrep ve Yay burçlarının uyumu

Başlangıçta enteresan bir birliktelik olarak kabul edilmesine karşın, zaman içinde Akrep’in sahip olmacı ve kıskanç tavırları, Yay’ın bunalmasına ve yorulmasına neden olur. Akrep ise duygusal ve finansal yaşamında oluşturmak istediği güvenliğin Yay için anlamsız olduğunu gördükçe giderek yolunu ayırmak için, elinden geleni yapmaya başlar. Ancak ortak ilgi alanları ya da amaçlar, bu ikilinin uzun yıllar birarada kalmasına yardımcı olabilir. Cinsel yaşamdaki sıcaklık da birlikteliğin önemli olumlu unsurlarından birisidir.

Zodyak’ta arka arkaya bulunan Yay ve Akrep, aradaki gerginliğe rağmen, ortak noktalarda buluşabilirler. Yay iyimser yapısıyla, Akrep’in yaşamdaki kötümser beklentilerinden sıyrılmasına; Akrep ise, istikrarlı ve sağlam kararları ile, Yay’ın yaşamında stabilizayon yaratmasına yardımcıdır.

Derin bir duygusallıkla bezenmiş, kuvvetli bir cinselliğe sahip olan Akrep ile mental uyaranlara ve maceraya daha yatkın olan Yay’ın cinsellikte de anlaşmaları çok kolay değildir. Yay’ın tutkulu davranışları, sahip olmak isteğini anlaması oldukça zordur. Akrep ise, cinselliğin yaşamda atlanabilir bir faktör olmasını kabul etmekte ve anlamakta zorlanır.