AKREP BURCU
BALIK BURCU

Akrep ve Balık burçlarının uyumu

Balık ve Akrep, her ikisi de Su elementinde yer aldığı için, birliktelikleri duyguların üzerine kurulmuştur. Zodyak’taki ideal çiftlerdendir. Duygusal yaşamlarında birbirlerinin ihtiyaçlarını rahatlıkla anlayarak, karşılık verme kapasitesine sahiptirler. Akrep’in göstermek istemediği hassasiyetini ve kırılganlığını, Balık’ın şefkati ve sorgusuz vericiliği mükemmel bir şekilde örtecektir. Karşılıklı bir inanç ve emniyet sağlandığı andan itibaren, çok uzun yıllar bu ikili birbirinden ayrılmak istemeyecektir.

Zodyak’ta doğal şekilde uyumlu bir etkileşim içinde bulunan Akrep ve Balık ikilisi, birbirini tamamlayıcı özelliklere sahiptir. Her ikisi de duygusal olmakla beraber, Akrep daha gerçekçi ve rasyoneldir. Dolayısıyla Akrep, Balık’ın yaşamında yoruldukça ve zorlandıkça dinlenebileceği bir gemi vazifesi görür. Balık ise, Akrep’in sakındığı duygusallığını kabul edebilmesinde örnek bir moderl olabilir.

Akrep ve Balık ikilisi, yoğun duygusallığın uzantısı olarak, cinsellikte de uyum içinde hareket ederler. Balık’ın ihtiyacı olan şefkatli, sıcak ve yumuşak davranışları Akrep sonsuz bir mutluluk içinde sunarken, Balık da Akrep’in ihtiyacı olan ihtiraslı cevapları vermek için elinden geleni yapar.