Yeni Ay Etkisini Kaybediyor & İstekler Karşılıksız Kalıyor!

Yeni Ay Etkisini Kaybediyor & İstekler Karşılıksız Kalıyor!

Tüm yenilikleri beraberinde getirmesi beklenen yeni ayın enerjisi, bu hafta İkizler burcunda seyreden Yeni Ay ile birlikte etkisini kaybediyor!

07.06.2016 16:52

Aşk hayatımızda ve parasal konularda teste tabi tutulacağımızı işaret ediyor. Öte yandan baş etmemiz gereken konular söz konusu olabilir. Kafamızdaki soru işaretleri, tedirginlikler, yanlışlıklar ve korkular bu hafta ilişkilerimizin enerjisini düşürebilir. Daha fedakâr olmayı gerektiren durumlar olabilir. Aklımız hala çok karışık, dolayısıyla mevcut işlere ya da projelere kanalize olmakta güçlük çekebiliriz. Zira belirsizlik, ani değişiklikler ya da anlamakta güçlük çektiğimiz gelişmeler yaşanabilir. Her yere yetişme gayreti içinde olup, hiçbir yere varamayabiliriz.

Pozitif etkilerine değinecek olursak; Venüs'ün ve Güneş'in desteği ile aşk hayatımızda olumlu enerjiler kendini gösteriyor. Kendimizi daha mutlu, heyecanlı ve tutkulu hissedebiliriz. Partneri olanlar daha çok şefkat ve ilgi görecek. Yalnız olanlar için ise yeni aşklar, flörtler ya da yaratıcı projeler söz konusu olabilir. Sosyal yönden hareketli bir süreçteyiz. Çevremizi etkimiz altına alabilir, ilgi odağı haline gelebiliriz. Öte yandan bütçemizi aşan harcamalar da gündeme geliyor. Bir süredir satın almak istediğimiz şeylere yönelebiliriz. Ancak giderimiz ile birlikte gelirimiz de artış gösterecek.

Fakat Satürn, Neptün ve Jüpiter’in yükselen etkisi bu olumlu atmosferi bozabilir. Endişelere, hayal kırıklıklarına ve yanlış anlaşılmalara sebep olabilecek etkiler altındayız. Bu negatif enerjileri bertaraf etmemiz mümkün görünmüyor; dolayısıyla parasal konularda daha dikkatli olmalı ve sabırlı davranmalıyız. Öte yandan hayallere kendimizi fazla kaptırmamalı ve aşırıya kaçmadan gelişmeleri enine boyuna değerlendirmeliyiz. Genel anlamda hayatımızda önem arz eden konularla ilgili bir belirsizlik ve tutarsızlık hali söz konusu. Hayaller ve gerçekler arasında gelgitler yaşayabilir, son anda gelişen olayları kavrayamayabiliriz. Dış dünyaya kendimizi kapatmamalı ve bugünün gerçeklerinden yola çıkarak hareket etmeliyiz.

Merkür'ün konumu ise hafta boyunca bizi etkisi altına alıyor. Saldırgan tavırlar, gergin ortamlar, tartışmalı diyaloglar ve düşüncesizlikler bu hafta ile birlikte diğer haftanın da en olumsuz başlıkları arasında. Sözlü tacizler, bilinçaltına atılmış düşüncelerin su yüzüne çıkmasına sebep olabilir. Cüretkâr açıklamalarda bulunmadan önce iki kere düşünmekte fayda var. Soğukkanlı ve olgun davranmayıp, bu gergin enerjilere kapılmamız durumunda, olaylar büyüyebilir ya da ufak tefek kazalar yaşayabiliriz.

NİOBE ASLI TEMEL

24894