Yay Burcundaki Dolunay'ın Etkileri

Yay Burcundaki Dolunay'ın Etkileri

Yay burcunda meydana gelecek dolunay, Mayıs ayındaki dolunayın uzantısı olarak hissedilecek. Netleşmeyen durumlar, fikir ayrılıkları ve akıl karıştıran olaylar artıyor!

20.06.2016 14:15

Yay burcunda meydana gelecek dolunay, Mayıs ayında ilkini yaşadığımız dolunayın bir uzantısı olarak hissedilecek. Bu dolunayla birlikte bilinçaltımızda yatan hislerimiz gergin diyalogları daha da tetikleyecek. Kelimeler kontrolsüzce ağzımızdan çıkabilir ve mevcut tartışmalar umulmadık şekilde büyüyebilir.Merkür'ün Satürn ve Neptün'le olumsuz açıları ön hazırlığımızı çok dikkatli yapmamız gerektiğini işaret ediyor. Üstün körü hareket etmek, ayrıntıları atlamak ve yeterince çaba sarf etmemek bizi hedeflerden uzaklaştırabilir. Hem hayaller dünyasına balıklama dalıyoruz, hem de madalyonun diğer yüzü olan gerçekler bir anda karşımızda beliriyor. Bu nedenle kendimizi toparlamakta ve dengelemekte zorluklar yaşayabiliriz. Aklımız oldukça karışık ve belirsizlikler yine kendini gösteriyor.

Eskiden tolere ettiğimiz şeyleri şimdi kabullenmekte zorluk çekiyoruz. Bize huzur vermeyen, can sıkıcı gelişmelerle karşı karşıya kalabiliriz. Üstelik son anda ortaya çıkan gerçekler bizi epey zorlayabilir. Olaylara haddinden fazla iyi ya da haddinden fazla kötü bakmaya başlayabiliriz. Bu nedenle içsel dengemizi korumak zorundayız.

Fakat hayallerin gerçekleşmesi için bir umut var. Yay burcunun son derecelerinde meydana gelen Dolunay’ın hemen akabinde Ay planlamacı Oğlak burcuna geçiyor. Yaz dönümünün de dolunayla ilişkide olduğunu düşünürsek, duygulardan arınmış, daha mantıksal hareket etmemiz gerektiğini bize açıkça gösterecek. Fikir ayrılıkları, ters düşmeler, zorlamalar, baskılar, sert eleştiriler ya da bencillikler her türlü ilişkiyi zedeleyebilir. Gereğinden fazla ısrarcı ve benmerkezci yaklaşımlar, içinde bulunduğumuz süreci daha da kontrol edilemez bir hale getirebilir. İlişkiler büyük risk altında. Sona yaklaşabilir ya da bir anda son bulabilir. Dolunayın Yay burcunda olması, son aylarda her zaman olduğu gibi yine, hukuk, yurtdışıyla ilişkili konular, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işlerin yanı sıra; seyahatler, felsefe, dinler, din adamları, yüksek eğitim, dış ticaret, politika, bilişim, iletişim, yayıncılık, göçmenler gibi farklı başlıkların da önem kazandığını gösteriyor. Daha önce Satürn'ün veya Mars'ın Yay burcunda olduğunu anlattığım yazılarımdan bu başlıkları daha da çoğaltmak mümkün.

Her şey bir yana Venüs'ün konumu aşkta ve parada bize güzel enerjiler vadediyor. Her iki alanda da beklentiler ve yapılması gerekenler artabilir.

Dolunaydan en çok etkilenecek olan burçlarımız ise; Yay, Balık, İkizler, Başak burçlarının son günlerinde doğanlar ile Oğlak ve Yengeç burçlarının ilk günlerinde doğanlar olacak.

Haftanın zorlu atmosferini bir nebze olsun minimalize edebilen enerjiler de yok değil. Haftanın ikinci yarısında Jüpiter'in de etkisiyle potansiyelimizi ve yeteneklerimizi herkese kanıtlayabiliriz. Kimimiz kariyerinde büyük bir sıçrama ya da ek gelir fırsatları elde edebilir. Zaman zaman çıkacağımız seyahatler bizde güzel anılar bırakabilir. Daha sık sosyalleşebilir, internet ve sosyal medya aracılığıyla daha çok bilgiye ulaşarak yaratıcı yönümüzü hareketlendirebiliriz. Gelişmelere farklı bir pencereden bakmak, var olan sorunlara etkili çözümler bulmamızı sağlayabilir.Son paragrafta yer alan konular, özellikle 27 Haziran haftasında çok daha etkili olacaktır. Bilginize…

En çok etkilenecek olan burçlarımız ise; Eylül doğumlu Başaklar, Ocak doğumlu Oğlaklar, Mayıs doğumlu Boğalar ve Ekim doğumlu Akrepler olacak.

Hepinize iyi haftalar, sağlık ve sevgi ile kalın...

Niobe Aslı Temel

39917