Satürn Oğlak Burcuna Geçiş Yaptı!

Satürn Oğlak Burcuna Geçiş Yaptı!

Karmanın lordu geldi ve yerine yerleşti :) Karma nedir? Newton’un “her hareket bir reaksiyona girmeli” kanuna eşdeğerdir. Düşündüğümüz, konuştuğumuz ve eylemlerimize göre tepki verecek bir kuvvet başlatırız. Bu geri dönen kuvvetler değiştirilmiş ve askıya alınmış olabilir. Nedene ve sonuca ilişkin bu yasa, ceza değildir. Tamamen eğitim ve öğretim anlamında kullanılmaktadır

25.12.2017 9:50

Olaylara bakış açımız gördüğünüz bir düşman ya da olayın ne kadar kötü olduğu konusuysa varoluşun üst seviyesine odaklanmayı başaramıyoruz demektir. Evrende bağlantı hukuku diye bir şey var. Yaptığınız şey önemsiz gibi görünse bile, tamamlanması durumunu göz ardı edemezsiniz. Bu evrende bir karıncanın da, bir çiçeğinde hakkı varken size sorulacak hesapları da var. Mesela arkada kalbi kırık bir insan bırakmanızla hayatınız boyu insanlardan ihanete uğramınız çok şaşırtıcı olmamalı. Yarım kalan her şey ile bir gün muhakkak sizi bulur.

Her adım bir sonraki adıma yol açar. Herkes görevini yerine getirir. Geçmiş-Bugün-Gelecek hepsi birbirine bağlıdır.
Tarih, yolumuzu değiştirmemiz gereken dersleri öğrenene kadar kendini tekrarlar. İşte alın size kısaca 3 yıllık hikâye. Başlıyoruz!

İnsanların hayatlarına ilham olun, problem değil.

Satürn, 20 Aralık 2017- 17 Aralık 2020 tarihleri arasında Oğlak burcunda hareket etmeye başlıyor.

Satürn, gezegenlerin içinde en güçlü kendi dediğini yaptıran ve olağan ritminizi yavaşlatan bir göreve sahiptir. Sizi durdurmaz sadece olan biteni yavaşlatır ve size yavaşlayan alanda sanki problem varmış duygusu verir. Eğer aklınızı iyi kullanırsanız bu işten çok başarılı bir şekilde çıkarsınız. İyi haber kendi yöneticisi olduğu burçta hareket ediyor olması. Gücüne güç katarak etkisini önemli düzeyde hissettirecektir. Yaklaşık üç yıl boyunca bizleri şekillendirecek ve hayatımızda önemli konularda yeni inşaatlarda bulunacaktır. Birçok konuda temel atma törenleri yapabiliriz.

Astroloji ile ilgilenen herkes Satürn’ü uzaktan yakından tanır. Satürn’ün bizden istediği hedeflerinize sabır ve istikrar ile ilerlemenizdir. Dikkatli ve kararlı adımlarla hareket eden herkese yaşantısında eksik hissettiği ve tamamlayamadığı noktayı ona hediye eder. Tabi bunun dışında negatif yönde size başaramama korkusu, bulunduğu konum ve şartlardan emin olamama duygusu, dayanıklılığınızı yetersiz bulduğunuzu düşündürten olaylarda deneyimlenecektir. Sorumluluktan korkmadan hareket etmek gereken bir dönem. Geçmişinize ve geleneklerinize saygı duyun. Eski yaşananları şartlayarak yeni oluşumları kısıtlamamalısınız. Eski modellere körü körüne bağlanıp kendinizi sınırlandırarak başarı şansınızı yok etmeyin.

Tekâmülünüz için eksik yönleriniz varsa hala çocuk kaldıysanız olgunlaşma sınavlarını vermeye hazır olun. Herkesin yaşam planına göre farklı sınavlara tabi tutacaktır Satürn. Genel anlamda korkularımızı ve cesaret edemediklerimizi sınırlandırıldığımız durumları simgeler.

Muhafaza ettiklerimiz ve edemediklerimizle baş etmek zorunda kalırız. Aile büyüklerimiz ve sorumluluklarımız hayatımızda önemli bir yer edebilir. Gelenek ve göreneklerimizle hayatımız test edilebilir. Hayatımızın sağlam tarafları yeniden test edilecektir.

Oğlak ve Satürn sert soğuk yapısıyla bizi baş edemediğimiz konularla yüzleşirken yalnız bırakır. Bunların üstesinden gelirken vakur, ciddi, prensipli ve katı olmak zorunda kalabiliriz. Bu dönemde ne kadar duygusallıktan kaçarsak ve duygularımızı dinlemezsek o kadar başarılı olacağız. Hayatımızda ciddiye almadığımız ve beklettiğimiz sorumluluklarımız varsa bu alanda da bizleri sınayabilir. Buna ekstra dikkat etmeliyiz.

Hak ve adalet temaları güçlü bir şekilde yerini bulacaktır. Satürn Yay burcundayken herkesin haklı ya da haksız olduğu konular ve olaylar ortaya çıktı. Bu döngüde herkesin her konuda haklı olması hali imkânsızdır. Satürn Oğlak’ın kuralları çok nettir ve çerçeveleri kalındır.

Kariyerinde çalışmadan bir yerlere geldiysen ve bunun için kendine göre haklı nedenlerin varsa bu haklı nedenlerle sınav olmak zorunda kalabilirsin. Kendimizi geliştireceğimiz ve sorumluluklar alacağımız önemli bir döneme giriş yapıyor olacağız. Kendi düzeninizi ve hayatınızı kendiniz ele alamadıysanız bu durumda kuralları sizin yerinize başkaları da çizebilir. Dikkat etmenizde fayda var. Eğer kendi düzeninizi yapılan haksızlıklar ve gecikmelerden dolayı oluşturamadıysanız haksızlıklara uğradıysanız bu noktalardan haklar ve ödüller geri verilecektir. Yani ödül ve ceza yöntemi bu dönemde kendini çok yoğun bir şekilde ortaya koyacaktır.

11093