Satürn İleri Hareketine Geçiyor! Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?

Satürn İleri Hareketine Geçiyor! Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?

Satürn ileri hareketine geçiyor. Sen eşsiz biri olarak doğdun, bir kopya olarak ölme. Astrolog Aygül Aydın, ileri harekete geçen Satürn'ün etkilerini anlattı!

25.08.2017 11:00

Herkes kendi olma lüksüne kavuşmak için yaşar. Evet, bu bir lükstür. Kendi olabilmek insanoğlunun en zor sahip olabileceği şeydir. Bugünden itibaren Satürn gezegenin ileri hareketiyle tavsiyem bu süreç içerisinde ruhsal ve duygusal anlamda kendinize ulaşabilmenizdir.

6 Nisandan bu yana başlayan Satürn gerilemesinin ne olduğuna bir bakalım.

Satürn' ün geri hareketi demek, geçmişteki hatalarımızla yüzleştiğimiz, aslında birilerinin başına gelmiş olayları bir türlü onların açısından bakamadığımız olaylar ile sınandığımız bir süreç olarak tanımlanabilir. Bu aslında bizim genlerimizle de ilgilidir.

 Bizler anne ve babalarımızın sadece saç rengi ya da burun yapısı benzerliklerini alarak dünyaya gelmeyiz. Onların bize sahip oldukları yaş zamanlarındaki bilinçleri, doğruları veya başkalarına yaptıkları haksızlıklar ile de dünyaya geliriz. Atalar boşa konuşmaz. ‘’Dedesi koruk yemiş torunun dişi kamaşmış” derler. Yani verdiğimiz her karar, yaptığımız iyi ya da kötü her istek dönüp dolaşıp etki altına bizleri alacağına dair söylenmiştir.

Satürn burada bu karma enerjisini barındırır. İşte hayatımızın en gerçek yanı budur. Geçmiş şimdiki ve gelecek birbirine bulanıklaşmaya başladığı birkaç günlük süreç içerisindeyiz. Bu süreç 7 Eylüle kadar sürecek. Daha sonrasında görüntü fullhd şekle dönecek. Geçmişte kötüydünüz ve o zaman, önceden belirlenmiş bir zamanda, size bir ders vermek için bir olay meydana gelecektir. Geçmişte iyi olduysanız, önceden belirlenmiş bir zamanda, iyi işleriniz için sizi ödüllendirmek adına bir olay meydana gelecektir.

Geriye dönük olarak Satürn'ün karması, geçmişte ne kadar sorumluluk sahibi olduğunuz ile ilgilidir. Satürn ileri hareketine geçmesiyle doğrudan yaşadığınız acıyı iyileştirir ve daha iyimser bir gelecek düşündürtür. Artık manevi olarak geçmiş borçlar ödenir ve karmik denge test edilir. Daha sonrasında mutlu ve başarılı ilişkilere doğru ilerlenebilir.

2017 yılı içerisine baktığımızda, astrolojinin tüm yönleri açısından en zorlayıcı olan Satürn çok kolay dersler ilede sınamadı. Venüs’ün olumsuz acıları bize sevgi ve para ile ilgili dersler verdi. Bu soğuk yön, olumsuz duygular, mesafe veya diğer ilişki sorunlarında farklı deneyimler kazandırdı. Bu önümüzdeki birkaç günlük zaman içerisinde ilişkinizi kaybetmek istemiyorsanız ekstra gayret sarf etmek, ilişki sorunlarının riskini azaltacaktır. Bu etki altında, yalnız ve üzgün hissetmek ortak sorunumuz olabilir. Para da kısıtlayıcı ve baskıcı bir durum noktasında olabilirsiniz. Bu nedenle para ve diğer kaynakları boşa harcama eğiliminden kaçının.

Mevcut ilişkinizi, kariyerinizi veya hayatınızın diğer değerli bölümlerini korumak için sıkı çalışmanız gerekir. Sorumluluklarınızı, özellikle de sevdiklerinizi görmezden gelmemeli daha özenli olmanız gereklidir. Satürn gerilemesinin bitmesi sınırlama, kısıtlama, endişe ve korkudan artık arındığınız, bakmakla yükümlü olduğunuz kişilere ve kariyerinize ilişkin görev ve sorumluluklarınızı içeren belirli konularda başarılı sonuçlar almaya itecektir.

Satürn ileri pozisyonunda, ilgili konularda anlaşmaya varmalı ve bir sonraki aşamaya hazır olmanız gerektiğinizi söyler. Şimdi diyeceksiniz ki biz nerden bilelim bir sonraki aşamayı. İşte asıl tüm mesele tecrübe, öngörü ve yaşadığınız olayı anlamanız ile ilişkilidir. Duyarlı ve tutarlı olun.

Dememiz o ki; Hayat her zaman bir öğretidir. Bir şeyleri öğrenmemek için inat ederiz. Kızarız bağırırız, neden yaşadığımızı anlamayız. Âmâ artık demlenmişizdir. Durgunluk ve sükûnet ruhun olgunlaşmasıyla yetersizlik ve eksikliğin acısından kurtulmaktır.
Endişe, kuruntu, içsel acılar ve sıkıntıları bırakarak yaşamaktır. Bedensel zevk ve heyecanlardan doğan küçük mutlulukların oluşturduğu yalancı cenneti terk etmektir. Çokluğun teklik olduğunu anlamaktır. Bu sayede durgunluğa ve sükûnete varan, can sıkıntıları ve pişmanlıklardan kurtulur, sabrın ve hoşgörünün gücüyle gerçeği bulur.
Mutlu günler dilerim. İyi Tatiller…

Astrolog Aygül AYDIN

48198