Jüpiter Akrep Burcunda!

Jüpiter Akrep Burcunda!

Tek başına baktığımızda Jüpiter’in Akrep burcuna geçiş yapması son 2 yıldan sonra gökyüzü için en neşelendirici olay diyebiliriz.

10.10.2017 10:20

 Jüpiter gezegeni güneş sistemimizin büyüteci görevini görür. Jüpiter haritanızdan geçtiği yere bolluk getirir. Jüpiter iyimserliği, büyümeyi, cömertliği ve bolluğu temsil eder. Hayatımız üzerindeki etkileri ise bilgimizi ve anlayışımızı genişletmek üzerine kurgulanır. Jüpiter Terazi burcundan çıkıp yoğun ve tutkulu olan Akrep burcuna geçişi ile kalbimizin arzu ettiği şeylerin peşinden istikrarlı bir şekilde gitmemizi öğretecek. Jüpiter Akrep bize iyileşmek için önemli olan şeylere bir şekilde odaklayacak. Bu odaklama abartılı bir şekilde de olabilir. İşte bu noktada takıntınız devreye girebilir.

Takıntılarınız sizin için bir tuzak olabilir!

   Jüpiter son bir yıldır Terazi burcundaydı ve bu süreç içerisinde bazı zorlayıcı gezegenler ile karanlık bir meydan okumaya girdi. Bu da hem dünyayı zorlayan hem de kişisel baz da bizi yoran bir durumdu. Bu yüzden de özellikle Teraziler sürekli hani bana şans gelecekti ya da hani bana fırsatlar gelecekti diye oldukça sorguladı.

  Jüpiter Akrep burcuna geçtiğinde, nihayetinde bu kargaşaya ve meydan okumalara uzunca bir süre ara veriyor!

  Akrepteki Jüpiter ile daha ciddi bir odaklanma yaşayabilir ve yaşamın daha ciddi yönlerini ele alabiliriz. Kötümserlik ve depresyona sıkışmamak için çalışırız. Jüpiter iyimserliği anlatırken, Akrep ise karanlık ve ciddiyeti yönetir. Akrep burcu su elementindendir. Su elementi, duyguları kapsar ve duygularımızı kucaklamamızı öğretir. Duygularımızı anlamak, duygularımıza güven duymak ve onları sosyal bir düzeyde ifade etmek için bazı olaylar yaşarız. Bu bazı olayların alt tabanında kalbinizi ısıtacak o Aşk’ında payı var. Tam hiçbir kimse bana o duyguyu yaşatamaz dediğiniz anda hayatınızın aşkıyla karşılaşma durumunuz çok yüksek olacak. O tutku ve aşk size yepyeni bir hikâye yazacak.


Akrepteki Jüpiter bizi duygusal olarak büyültür ve genişletmeye teşvik eder. Akrep burcu konsantrasyonlu ve tutkulu hareket ettiği için başkalarını tüm samimiyetiyle derinden ve odaklanarak geliştirmeye doğru hareket eder.

10 Ekimden sonra Akrep, samimiyetimizin kurallarını ortaya koyacaktır. Hayatınızda bugüne kadar sorgulamadığınız şeylerin şuan ki durumlarını sorgulayacaksınız. Samimiyet sizin için önem kazanacak. Artık birilerini idare etmek ya da mutluluk pozları sergilemek sizi memnun etmeyecek. Yaşantınızda size gerçek olmayan her şeyi hayatınızdan uzaklaştırma fırsatları elinizde olacak. Hayatınızda önem verdiğiniz şeylerin yerini artık samimiyet, inanç ve tutku alacak. Değerleriniz değişecek. Daha güçlü duygusal bağlar kurmaya çalışmamıza yardımcı olacak. Bağlantılarımızın sağlam ve güçlü olması için derinliği ve gelişen süreci anlayarak hareket edebileceğiz. Samimiyet ve içtenlikle ilgili konularınız artık bu transit etkisiyle belli bir açıklığa kavuşacak. Çünkü hiçbir vicdan, samimiyet ehlinin sadakati karşısında direnemez.

Bu transit etki 10 Ekim 2017 yılında giriş yaparak-13 Kasım 2018 yılına kadar devam edecektir.
Bu zaman diliminde bir projeye veya girişimin içine kendinizi koyduğunuzda büyük başarılar elde edebilirsiniz. Başkalarını iyileştirmek için manyetik güçlerimizi kullandığımızda başarılı ve iyi bir servet sahibi olabiliriz. Servet deyince hemen aklınıza maddiyat gelmesin. Bu manevi bir servet veya geleceğe yönelik iyi insan kazanımınızda olabilir. Jüpiter gezegenin gayreti ve coşkusu iyi niyetlidir, ancak bizi aşırı tutkumuz davranışlarımız açısından kör edebilir.

Jüpiter'in Akrep burcundan en son geçişi Ekim 2005'ten Kasım 2006'ya kadar sürdü

Bu dönemde başladıklarımız şimdi büyümek için çiçek açması, artması ya da ayarlamalar yapmamız için bir Jüpiter dönüşüne sahip olacak. Jüpiter'in bakış açısı, genel bir bakış ile "büyük resme" hitap eder. Olayı anlamaya çalışın.

O dönemden önce ise Jüpiter, Kasım 1993'ten Aralık 1994'e kadar ve Kasım 1981'den Aralık 1982'ye,1970 Ekim ile 1971 yılı arasında doğanlar içinde Akrep burcundaydı.
Eğer doğum yılınız bu tarihlerden birine denk geliyorsa Jüpiter’iniz akrep burcunda. O zaman bir Jüpiter dönüşünün tadını çıkarıyorsunuz demektir. Bu fırsatı kaçırmamanız gereklidir. Eğer ne yapmanız gerektiğini anlamlandıramıyorsanız mutlaka güven duyduğunuz bir Astrologtan Astrolojik danışmanlık almanızı tavsiye ederim.

Akrep enerjisi kontrol edilemez, doğası sonsuzdur. Sadece kontrol edilmesi tek bir sebebe bağlıdır. Coşkunuz, değerleriniz, inançlarınız ve imanınızdan vazgeçmemenizdir. Bu imtihanı anlarsanız bolluk kavramını da anlayabiliriz. Bolluk bir akıl halidir. Bolluk her yerdedir sadece ne olduğunu görmeliyiz.

“Bizim en derin korkumuz yetersiz olmak değildir. En derin korkumuz sınırsız güce sahip olmamızdır. Bizi en çok korkutan karanlık yanımız değil, aydınlık yanımızdır.”

Jüpiter'in şu anda kendi haritanızda yer aldığı yer, gelişiminizde bu dönemde "sevinç" bulmaya eğilimli olduğunuz yerdir. Hayatınızın bu alanı bir şekilde genişler ve düzelir. Bu yaşam alanlarını geliştirmek için yeni araçlara da ihtiyaç vardır. Gelişmek için, hedeflerimizi güvenle ve iyimserlikle sürdürmeliyiz. Jüpiter yalnızca genişlemekten hoşlanmıyor, aynı zamanda öğrenmeyi de seviyor, bu yüzden Jüpiter Akrep ile eşleştirildiğinde daha derin çalışmalar ile gizli veya gizemli olanla ilgilenebiliriz. Sorunları çözmek ve yaşanan problemleri sonlandırmak için kendi içimizde daha güçlü bir istek oluşabilir. Psikoloji ve insan kaynakları konusunda daha büyük bir ilgi geliştirebiliriz. Anlamlı bir samimi ilişki veya ortaklık bulmayı bırakanlar şimdi tekrar düşünebilirler.

Kariyerinizde veya işinizde daha büyük başarı elde edebilmek için yaptıklarınız konusunda kararlı, yoğun, algılayıcı ve tutkulu olmanız gerekir. Kariyerinizde, özellikle başkalarının yeteneklerini ve kaynaklarını yaratıcı ve etkili bir şekilde kullanabileceğiniz bu döneme yatırım yapın. Ürünlerinizde veya hizmetlerinizde değişim, yenilik ve tutku üzerine daha fazla odaklanma sizi başarılı yapabilir. Haritanız destekliyorsa yetenekleri ve kaynakları ile kendinizi tamamlayan bir iş ortağı ile işbirliği yapmak faydalı olabilir. Para kazanmak ve yatırımsal konular adına(vergiler, borçlar, borçlar, miraslıklar, ortak finansmanlar, ticaret finansmanı, ticaret finansmanı, hisse senetleri vs.) durumlarla bu bir yıllık süreci yönetmeniz gerekebilir. İyi bir strateji kurarsanız mali açıdan harika bir zaman. Bazı şirketlerin yeni seviyelere ulaştığını ve ekonomik destek alabileceğini söyleyebiliriz. Kişisel bir seviyede haritanızda geçen evinizden refahınız için fırsatlar görebilirsiniz.

Asıl güzel bir haberimiz var ki;
Jüpiter Akrep burcundaki transit için mükemmel zamanlar arasında, Mars’ın 26 Ocak-17 Mart 2018 tarihleri arasında Yay burcunda olması ile Marsın hükümdarı Akreple karşılıklı bir ağırlama yapacak olmalarıdır. Fırsatları arayanlar için tam da bu dönemde büyük kazanımlar elde edecekleri zaman olacaktır.

Sonuç olarak Jüpiter Akrepteyken bir konuda kararlıdır. Mutsuz ve samimiyetsiz birliktelikler sürdürmektense yalnız başına gitmek daha verimlidir der. İlişkilerimiz yoluyla önemli derecede kendimizi daha güçlü bir konuma getirmenin kaynaklarını bulabiliriz. Bu, yeni bir perspektiften hayatımızın daha karanlık köşelerine bakarak kendimizi bulmak için harika bir dönem!

Kişisel güç ve büyümenizin keyfini çıkarın!

Akrepteki Jüpiter sabırsızlıkla beklenecek çok güzel noktalara sahiptir. 2018 yılının başlarında kendini ispatlayacaktır. Bunu da not olarak buraya bırakalım.

25275