Gezegenler çocuğunuzun karakterini etkiliyor!

Gezegenler çocuğunuzun karakterini etkiliyor!

Gezegenler çocuğunuzun karakterini etkiliyor!

Hint Astrolojisi çocuğunuzun karakterini inceliyor....

12.08.2010 6:00

Astrolojide hayatın farklı alanları ev ve burçlarla yorumlanır. Hint Astrolojisi'ne göre her insanın doğum haritasında 12 tane ev bulunur. Bu 12 evden 5. Ev ise kişinin hobilerini, zekasını, çocuklarını ve genel olarak karmasını temsil eder. Astrolojide çocuklarımızla ilgili her türlü konu 5. Ev adı verilen noktadan incelenir.

5. Ev dışında Jüpiter gezegeni de çocukları temsil eden gezegen olarak kabul edilir. Bu nedenle doğum haritasında çocukları incelerken Jüpiter'e ayrıca önem verilir.
Hayata sağlıklı bir çocuk getirmek doğum haritalarımızdaki gezegenlere ve bu gezegenlerin birbirleriyle etkileşimlerine bağlıdır.

Olumlu gezegenlerden Jüpiter, Venüs, Ay ve Merkür bize mutluluk verecek bir çocuğu müjdelerken, olumsuz gezegenlerden Satürn, Mars, Rahu, Ketu çocuklarla ilgili sorunlar yaşamamıza neden olabilir. Güneş gezegeni ise haritadaki gücüne bağlı olarak olumlu ya da olumsuz özellikler verebilir.

Doğum haritalarımızda olumsuz etki almış Jüpiter, çocuk sahibi olma konusunda sıkıntı yaratabilir. Bunun dışında çocuklarımızı temsil eden 5. Evdeki zararlı gezegenler, 5. Evi yöneten gezegenin olumsuz evlerde bulunması çocuklarla ilgili sıkıntı habercisidir. Olumsuz evler 6. Ev, 8. Ev ve 12. Evdir. Bu enerji alanları hayatta çeşitli sorunları ve üzüntüleri meydana getirir.

6. Ev sağlık sorunlarını, borçları ve uyumsuzlukları gösterirken, 8.ev kaza, ameliyat ve kronik sağlık sorunlarını temsil eder. 12. Ev ise ayrılıklar ve kayıplarla ilişkilendirilir. 5. Evi yöneten gezegenin bu olumsuz evlerden birinde olması, olumsuz evlerin yönetici gezegenlerinin de 5. Evde olması çocuklarla ilgili ciddi sıkıntıları gündeme getirecektir.

Olumsuz olaylar da zararlı evleri yöneten gezegenlerin periyotlarında ya da 5.evde yerleşen zararlı gezegenin periyotlarında ortaya çıkacaktır. Gezegen periyotlarının nasıl incelendiğine yönelik örnek bir analizi "Evlilik Tarihinin Hesaplanması"nı anlatan yazımda inceleyebilirsiniz.

Hint Astrolojisi'ndeki 9 gezegenin çocuklarımızı temsil eden 5. eve yerleşmesiyle verdiği etkiler genel olarak şöyledir;

Güneş:

Güneş'in 5. Evdeki yerleşimi çocuklarınızın özgür ve bağımsız karaktere sahip olacağını, karizmatik ve zeki olacağını gösterir. Olumsuz etkiler yoksa çocuklarınız iyi bir eğitim alır ve hayatta başarılı olur. Çocuklarınıza çok önem verir, onlara güven aşılarsınız.

Güneş 5.evde Jüpiter gibi faydalı bir gezegenden görünüm almıyorsa çocuk sayısını kısıtlar. Çocuklarınız büyüdüklerinde yaptıkları işte otorite konumunda olacaklardır. Olumsuz etkiler altındaki Güneş kendine gereğinden fazla güvenen çocukları gösterebilir. Bu etki de hayatlarında çeşitli hayal kırıklıklarına neden olur.

Ay:

Ay 5. Evde duygusal ve kırılgan karaktere sahip çocuklar verecektir. Olumsuz bir etki yoksa çocuklarınızla çok uyumlu, iyi anlaşan biri olursunuz. Bu gezegensel etkiye sahip kişiler sadece kendi çocuklarına değil, çevrelerindeki her türlü çocuğa karşı anaç bir tavırda olurlar. Erkek haritasındaki bu yerleşim, kişinin iyi bir baba olabileceğini gösterir.

Çocuklarınız da ailesine bağlı, ebeveynleriyle iyi geçinen bireyler olacaktır. Olumsuz etkiler altında duygusal yönden çöküntü yaşayan çocukları temsil edebilir.

Venüs:

Venüs 5.evde sizin sanata ve gösterişe düşkünlüğünüzü tanımlar. Oldukça yaratıcı bir kişiliğe sahip olursunuz. Çocuklarınız da kibar, uyumlu ve çevrelerinde beğenilen insanlar olacaktır. Venüs'ün 5. Evdeki yerleşimi çocuklarınızın yaşamlarında sanatın, estetik ve zerafetin çok önemli olacağını gösterir. Çocuğunuz bir tiyatro sanatçısı ya da müzikle uğraşan biri olabilir. Çocuklarla ilişkileriniz için mükemmel bir yerleşimdir.

Mars:

Mars'ın 5.evdeki yerleşimi çocuklarınızın çok hareketli ve enerjik olacağını gösterirken, onların yaramazlıkları zaman zaman sizi usandırabilir.

5.evdeki Mars yerleşimi sizin spora ve fiziksel enerji gerektiren tüm oyunlara yetenekli olduğunuzu gösterir. Çocuklarınızı da erken yaşlarda spora yönlendirmeniz onların kişisel gelişimi açısından iyi olacaktır. Çocuklarınız büyüdüğünde sert ve despot bir karakterleri olabilir.

Hırslı, agresif ve tuttuğunu koparan bireyler olacaklardır. Mars zararlı etkiler altındaysa ani çocuk kaybına neden olabilir. Bir kaza, yangın ya da travma sonrası zor olaylar yaşatabilir.Merkür:

Merkür entellektüel kişileri ve zeki insanları temsil eder. 5. Evinizde Merkür varsa çocuklarınızın eğitim hayatlarında başarılı olacaklarını, oldukça zeki olacaklarını öngörebiliriz. Şakacı, esprili ve çok konuşan çocuklarınız olabilir. Olumsuz etkiler altındaki Merkür çocuklarınızla iletişim bozuklukları yaşamanıza neden olur.

Zararlı etkiler altında çocuklarınızda hiperaktivite bozuklukları, öğrenme zorlukları olabilir. Çocuklarınız yetişkinliğinde iletişim sektöründe çalışan biri, bilgisayar mühendisi ya da ticaretle uğraşan biri olabilir.

Jüpiter:

Jüpiter 5.evde çocuklara karşı oldukça fazla sevgi beslediğinizi gösterir. Çocuklarınızla oldukça neşeli, keyifli zamanlar geçirirsiniz ve onların mutluluğu için elinizden gelen her şeyi yaparsınız.

Jüpiter'in 5. Evdeki yerleşimi çocuklarınızın mutlu bir yaşamları olacağını müjdelerken, onların hayattaki başarıları da size büyük mutluluk yaşatacaktır.

Maddi ve manevi anlamda güçlü çocuk göstergesidir ve çocuğunuzun belki kilo fazlası olabilir. Jüpiter hukukçuları, deniz adamlarını, finans ve sağlık sektörünü temsil eder. Jüpiter doğum haritanızda çok güçsüz yerleşimde ise çocuk sahibi olmada zorluklar yaşanabilir.

Satürn:

Satürn 5.evde kişinin eğlence yaşamını ve yaratıcılığını kısıtlar. Satürn eğlence yerine ağır şartlarda çalışma gezegenidir. Böyle gezegensel etkilere sahip kişiler çocuklarıyla aralarına hep bir mesafe koyarlar. Çocukları da dışarıdan bakıldığında suskun ve ciddi bir imaj sergiler. Çocuklarınızı ciddi bir disiplin altına almaya çalışır ve onların erken yaşta hayata atılmalarını istersiniz.

Satürn çocuk sayısını azaltıcı etki verir. Zararlı durumlarda kişinin çocuk sahibi olmasını zorlaştırır. Çocuğunuz sizin verdiğiniz disiplinle toplum kurallarına saygılı, zaman zaman tutucu ancak çalışkan biri olacaktır. Çocuklarınız her türlü işi düzgün bir şekilde yapar ve hayatta statü kazanmaları uzun zaman alır.

Rahu (Kuzey Ay Düğümü):

Rahu şaşırtıcı ve alışılmışın dışındaki karakterleri temsil eder. Çocuklarımızı temsil eden 5. Evdeki Rahu, çocuklarımızın hayattan bir çok beklentisi olacağını gösterirken ilgi alanlarının çok kolay değişebileceğini gösterir.

Rahu toplum tarafından ortaya konulmuş tabuları ortadan kaldıran bir gezegendir. Bu nedenle çocuğunuz yaşadığı toplumun içinde farklı ve sivrilmiş biri olabilir. Yabancı ülke ve kültürlerle çeşitli bağlantıları olacaktır.

Bu gezegensel etki eğitimini yurtdışında alabileceğini gösterebilirken, hayatının büyük bir çoğunluğunu yurtdışında geçirecek bir çocuğu da gösterebilir. Ayrıntılı ve net bilgi ortaya koyabilmek için doğum haritasının incelenmesi gerekir. Doğurganlıkla ilgili olumsuz enerjiler varsa 5. Evdeki Rahu evlat edinilmiş çocuğu temsil eder.

Ketu (Güney Ay Düğümü):

Ketu, Rahu'nun aksine hayatın manevi yönlerini temsil eder. Doğum haritanızdaki 5. Evdeki Ketu gezegeni, sizin çocuklara çok düşkün olmayabileceğinizi ya da çocuklarınızla ilgili çeşitli sıkıntılar yaşayabileceğinizi gösterir.

Olumsuz etkiler altındaki Ketu çocuklarınız için psikolojik bozukluklara neden olabilir. Çocuklarınız içe kapanık, hassas ve miskin olabilirler ancak ruhsal yetenekleri ve hisleri çok gelişmiş olabilir.

Burada yazılanlar genel etkiler olmakla birlikte çocuklarınızla ilgili ayrıntılı yorum yapılabilmesi için doğum haritanızda Jüpiter, 5.ev yöneticisi gezegen (çocuğu temsil eden ev) ve Hint Astrolojisi'nde çocukları incelediğimiz Saptamsha (çocuk haritası) incelenmelidir.

Görüşmek üzere,

Yazan: Hint Astroloğu Uğur Emecan

Detaylı bilgi için tıklayın!

31575
dahafazlası