Geç Evliliklerin Astrolojik Nedenleri

Geç Evliliklerin Astrolojik Nedenleri

Hint Astrolojisi evlilik analizinizi yapıyor!

30.04.2015 14:20

Hint Astrolojisi danışmanlığı verirken en çok karşılaştığım sorular evlilik üzerine oluyor.

Mutlu bir evlilik yaşanıp yaşanmayacağı,evliliğin ne zaman gerçekleşeceği doğum haritası analizleri ile öğrenilebiliyor.

Evlilik, Hint Astrolojisi'nde hem doğum haritamız aracılığıyla hem de Evlilik haritası adını verdiğimiz bir harita ile birlikte incelenir. Bazı insanlar erken yaşlarda evlenirken bazıları ise toplum tarafından geç olarak kabul edilen zamanlarda evleniyor.

Astrolojide çeşitli gezegenlerin evlilikle bağlantılı noktalarla ilişkisi eşinizin karakterini, evliliğin ne zaman gerçekleşeceğini belirler.

Satürn, Güneş gibi gezegenler evlilik noktası ile ilişkiye girerse evlilik erken yaşlarda gerçekleşmeyecektir.

Venüs, Jüpiter ya da Merkür gibi gezegenler ise erken evliliği sağlayabilirler.Doğum haritanızda 7. ev yöneticiniz güçlü ise olumlu bir evlilik yapacaksınız demektir.Zararlı enerjilere sahip altıncı ev, sekizinci ev ve onikinci evdeki evlilik yöneticisi, evliliğin çeşitli sıkıntılara neden olacağını, eşinizin çeşitli sorunlarıyla uğraşacağınızı hatta boşanmanın da gündeme gelebileceğini gösterebilir.

Evlilikte gecikmeye neden olan gezegenlerin başında Satürn gelmektedir. Satürn,barındırdığı enerji gereği elini attığı her konuyu yavaşlatır, geciktirir.

Doğum haritanızda evlilik temsilcisi Venüs'ün Satürn ile ilişkisi de evliliği geciktirebilir.

Evliliği temsil eden 7. eve yerleşmiş Satürn hem geç evlenmeye neden olabilir hem de eşinizle aranızdaki yaş farkının çok olmasına neden olabilir.

Hint Astrolojisi'ndeki 9 gezegenin evliliği temsil eden 7. eve yerleşmesiyle verdiği etkiler genel olarak şöyledir;

Güneş:

Astrolojide hayat kaynağı Güneş, otoriteleri, itibar sahiplerini temsil eder.

Evlilik noktasında yerleşen Güneş, eşinizin itibar sahibi biri olabileceğini gösterebilirken, ereğinden fazla kendine güven sahibi biri olabileceğini de gösterebilir.

Güneş'in yönettiği eve göre etkileri değişebilse de eşinizin yönetici pozisyonunda biri olabileceğini gösterir.Zararlı gezegenlerin etkileri varsa eşiniz kendini çok düşünen zaman zaman bencil bir insan olabilir.

Ay:

Anaçlığı temsil eden Ay, 7.evde yumuşak başlı ve uyumlu bir eşi gösterebilir.Eşinize anne şevkati ile yaklaşırsınız aynı durum eşiniz size yaklaşımı için de geçerlidir.

Evlilik evi yöneticisi olumlu bir durumdaysa oldukça uyumlu bir beraberliğiniz olabilir.Ay zararlı evleri yönetiyorsa eşiniz gereğinden fazla kırılgan ve bazı duygusal problemleri olan biri olabilir.Beyaz tenli eş göstergesidir.

Venüs:

Aşkın ve romantizmin temsilcisi Venüs 7.evde bir aşk evliliği habercisidir. Eşiniz oldukça kibar, çekici ve uyumlu biri olacaktır.Eşinizin çeşitli sanatsal yeteneklere sahip olma olasılığı fazladır.

Erkek haritasında çok çekici ve güzel bir eş göstergesidir. haritalarında ise çok romantik ve yakışıklı eş olasılığını artırır.

84075