Burcunuza göre ev dekorasyonunuz: Terazi

Burcunuza göre ev dekorasyonunuz: Terazi

Burcunuza göre ev dekorasyonunuz: Terazi

Evinizin kişiliğinizi yansıtması burcunuza göre yaptığınız dekorasyonla çok daha kolay olabilir. İşte dengedeki hayatlarını evlerine taşımak isteyen terazi burçları için dekorasyonda yardımcı olacak öneriler:

30.05.2012 14:54

Adaletin ve dengenin timsali olan teraziler geniş ve açık bir ortama ihtiyaç duyarlar. Sade döşedikleri evlerinde sakinliğe ve dinginliğe ulaşırlar ve bu evden dünyayı izlerler. Ayrıca güzellik, estetik ve sanat konularındaki duyarlılığınız evinizdeki dekorlara da yansır.

Oturma odası

Terazinin, evinde eğer başka kullanılabilir bir oda yok ise oturma odasının bir kısmını çalışma masası ve kitaplık olarak kullandığını görebiliriz. Göze hoş gelmeyen hiçbir şeyi evlerinde barındırmazlar. Terazi burcu aydınlatmaya çok önem verir. Odanın tamamının aydınlık olmasına gerek yoktur ama kullandıkları alan aydınlık olmalıdır. Sanata çok düşkündürler.Bu yüzden de oturma odalarında tablolara,el dokuma halılara ve estetik değeri olan duvar saatlerine rastlayabilirsiniz. Belli başlı bir renkleri yoktur. Dikkat ettikleri tek nokta uyumun gerçekleşmiş olmasıdır.

Yatak odası

Terazilerin eşyaların dekoresinden ziyade çok daha ince bir dekorasyon anlayışı vardır. Romantik tül perdeler ya da yatak odasından yükselen bir lavanta kokusu gibi. Gece çalışmalarına devam eden terazi için gece lambası şarttır. Yatağın iki yanına koyulan komodinler yatak odasında da terazinin dengesini koruyacaktır. Terazi burcunun özellikle tercih ettiği tonlar pastel renkler, yeşil ve mavilerdir.

1707
dahafazlası