Bu Haftaki Yeni Ay'ın Etkileri

Bu Haftaki Yeni Ay'ın Etkileri

Uzman Astrolog Niobe Yazıyor: Bu hafta koç burcunda meydana gelen yeni ay, yeni ilişkiler ve yeni başlangıçlar için bize güç verebilir. Peki burçlar nasıl etkileniyor?

05.04.2016 16:40

Bu hafta Koç burcunda meydana gelecek Yeni Ay, her yeni ay sürecinde olduğu gibi, yine yeni girişimler, yeni ilişkiler ya da yeni başlangıçlar için bize güç ve enerji verebilir. (+/- 15 gün). Kimimiz kendini büsbütün yenilerken, kimimiz de sıradanlıktan uzaklaşıp, yeni deneyimlere açılabiliriz. Yeni Ay’ın Koç burcunda seyretmesi, harekete geçme ya da riske girme eğilimimizi artırabilir. Bu eğilimle birlikte heyecanımız ve isteğimiz de yükselecektir. Enerjimiz ve tempomuz yerinde. Sadece bu sıralar kimseyi düşünmeksizin bencil tavırlar sergileyebiliriz.

EGOYU KONTROL ALTINA ALMALI

Yeni Ay, Satürn ve Uranüs’le olumlu, Plüton’la olumsuz açılar içerisinde. Bu nedenle yakın gelecekteki hedef ve planlarımıza yoğunlaşabiliriz. Emeklerimizin karşılığını görebileceğimiz günlerdeyiz. Daha prensipli ve disiplinli olabilirsek, hedeflerimize bir o kadar yaklaşabiliriz. Fakat bazı konularda kontrolü ele almak zorlaşabilir, üst pozisyondaki kişilerle gergin diyaloglar yaşayabiliriz. Zorlu mücadeleler, kişisel savaşlar ya da ilişkilerde sarsıntılar bizi zayıf düşürebilir. Bu durum kritik kararlar almayı ya da bazı düzenlemeler yapmayı gerektirebilir. Egonun kontrol altına alınması daha sağlıklı olur. Satürn’ün geri harekete geçmesiyle birlikte, özel hayatımız ya da maddi konulara ilişkin geçmişte yaptığımız hatalar ön plana çıkıyor. Hem genel hem de özel hayatımızda eski yaralar derinleşebilir ve sarsıcı etkiler yaratabilir.ANİ DURUMLAR, BEKLENMEYEN GELİŞMELER

Uranüs’ün konumu, değişimi ve dönüşümü, sadece yenileyen etkilere sahip değil, aynı zamanda düzenleyici ve toparlayıcı roller de üstleniyor. Ancak Uranüs’ün kritik etkilerini de göz ardı etmemek gerekiyor. Bu etkilerle birlikte özgürlük arayışları, baş kaldırılar, heyecan verici olaylar, patlamalar, yangınlar, havayla ilgili koşullar ya da uzayla ilgili başlıklar ön plana çıkıyor. Öte yandan iletişim, teknoloji, elektrik - elektronikle ilgili konular, yönetim ve ona karşı gelen toplumlar, toplumsal direnişler, doğal afetler ya da kazalar da gündeme gelebilir. Üstelik Uranüs ve Yeni Ay’ın Koç burcundaki konumu da önemli başlıkları işaret ediyor. Enerji kaynakları, egoist kişiler ve tavırları, cesur girişimler, sporcular, emniyet ve güvenlik güçleri, silahlar, askeri mühimmat depoları, saldırgan kişi, grup ya da ülkeler Yeni ayın Koç burcundaki güçlü etkilerinin bir yansıması olabilir. Mars'ın konumu ise parasal konuları gündeme getiriyor.

Koç’ taki yeni ay, Terazi burcundaki Ay Tutulması’nda ele aldığım , kilit pozisyondaki veya liderlik özellikleri olan kişilerin hayatımızda önemli etkileri olabileceğine veya hayatımıza girecek ya da hayatımızdan çıkacak bu tür lider özellikteki veya kilit pozisyondaki kişilere de bir kez daha dikkat çekiyor. Öte yandan lider pozisyondaki kişilerin hayatımıza girmesi ile beraber hayatımızın yönünü değiştirme olasılığı da söz konusu olabilir.Gezegen görünümleri temkinli olunması gerektiğinin altını çiziyor. Bu nedenle riskli durumlardan kaçınmalıyız. Öte yandan yöneticilerimizle fikir ayrılıkları doğabilir ve ateşli tartışmalar içine girebiliriz. Mümkün olduğunca sakinliğimizi korumalı ve politik davranmalıyız. Aksi halde bulunduğumuz konuma zarar verebilir ve itibarımızı kaybedebiliriz. Aşırılıktan uzak durmalıyız.

Uranüs’ün olumsuz taraflarını fırsata çevirirsek, bizi güzel gelişmeler bekliyor. Olumsuz tarafların bir yandan da yenileyici etkilerini görebiliriz. Farklı kültürlerden yeni kişilerle tanışabilir, yeni ortamlara girebilir, yeni ilgi alanlarına yönelebiliriz. Sezgilerimiz oldukça güçlü ve bizi doğru adımlar atmamız konusunda yönlendirebilir.

Aşırı hareketlerden, ani reaksiyonlardan ve manevi anlamda bize zarar verecek başlıklardan uzak durmalıyız. Halen tutulmaların etkileri altındayız. Dolayısıyla tartışmalar ya da mücadeleler için doğru bir zaman değil.YENİ DÜNYA DÜZENİ!

Bu olumsuz etkilerin altını çizmemdeki asıl sebep; son yıllarda tüm dünyada, ülkemizde ve bireysel hayatlarımızda yaşadığımız beklenmedik olaylara neden olan Uranüs ve Plüton etkileşimleridir. Ancak bu etkileşimin yalnızca olumsuz etkileri bulunmuyor. Uranüs ve Plüton olumsuz etkileşimi önümüzdeki Şubat(2017) ayından itibaren bitecek ve şu anda da etkileri zayıflamış durumda. Asıl önemli olan nokta; Uranüs’ün olumlu etkilerinin devreye girmiş olması. Dolayısıyla, bugüne kadar yaşadığımız şiddetli olaylar etkisini kaybederek yerini yepyeni gelişmelere bırakıyor. Köklü değişiklikler ya da mecburiyetlerin aksine daha planlı ve programlı bir işleyiş başlıyor.

Dünya genelinde ise, kritik siyasal süreçler, haritasal değişimler, bu aydan itibaren otorite konumundaki kişilerin hareketiyle şekillenmeye başlıyor. Politik gündemler ve karmaşalar güçlü konuma sahip bir kişinin atacağı kilit bir adımla anlamlı bir düzene kavuşuyor.

Uzman Astrolog Niobe Aslı Temel

24600