Başak Burcunda Gergin Güneş Tutulması

Başak Burcunda Gergin Güneş Tutulması

Bu hafta meydana gelecek Güneş Tutulması, bu etkilerin derinleşeceği ve 6 ay kadar daha devam edeceğini işaret ediyor.

29.08.2016 12:02

Geçen hafta Mars Satürn birleşmesinin yarattığı negatif etkileri detaylıca yazmıştım. Bugün tekrar altını çizmemde yarar var. Bu hafta meydana gelecek Güneş Tutulması, bu etkilerin derinleşeceği ve 6 ay kadar daha devam edeceğini işaret ediyor. Duyguların ve davranışların teste tabi tutulması, ego savaşlarının, polemiklerin ve saldırgan tavırların artış göstereceği bir süreç yaşayacağız. Dolayısıyla ne kadar sakin kalabilirsek o kadar iyi.

Satürn, Güneş ve Mars görünümleri, artan görev ve işlerin bizde baskı yaratması anlamına geliyor.

Öte yandan zorunluluklar sebebiyle kendimizi bağımlı ve stresli hissedebiliriz. Bizim kontrolümüz dışında gelişen olaylardan olumsuz etkilenebiliriz. Yöneticilerimiz ya da büyüklerimizle mücadele etmek durumunda kalabiliriz ve var olan sorunlar önlenemez bir şekilde büyüyebilir. Geçen hafta da yazdığım gibi, hiç beklemediğimiz türden olaylar bizde derin izler bırakabilir.

Tutulmaya açı yapan Mars Neptün olumsuz açısı bizi agresif yaparken; Satürn Neptün görünümü, görünenin göz ardı edilmesiyle birlikte büyük hataların oluşmasına neden olabilir. Kafamız karışabilir, güvenimizi kaybedebilir ya da şevkimiz bir anda kırılabilir. Etrafımızda maskeli insanlar olduğunu unutmayalım ve kolay kolay yanılgıya düşmemeye çalışalım. Bu aralar çok sert eleştirilere maruz kalabiliriz. Umursamaz ve ilgisiz davranmak en çok bize zarar verecektir. Tam aksine sorumluluk bilinciyle daha özverili çalışmak bizi başarıya götürür.

Merkür ile Jüpiter’in görünümü ise, tam tersi pozitif enerjiler taşıyor.

Bu enerjiyi yürekten hissedersek tüm soru işaretlerimiz ve tereddütlerimiz sona erebilir, her şeyin üstesinden gelebiliriz. Şimdi farkında olmasak da yaptığımız planlar ileride bize güzel sonuçlar doğurabilir. Fakat Merkür’ün geri hareketi geçmişe yönelik tecrübeleri de gündeme getirebilir.

Tutulma ve yazdıklarım önümüzdeki 6 ay boyunca yoğun bir biçimde etkili olacak.

6 ve 7 Mart tarihli yazılarımda ele almıştım. 1997 Tutulmaları tekrarlanıyor. Dolayısıyla o dönemde neler yaşandıysa benzerleriyle karşılaşabiliriz. Hatta sözünü ettiğim yazımda, 28 Şubat darbe girişimine, cemaat, tarikat ve diğer dini örgütlenmelerin karşıt eylemlerine dikkat çekmiştim. Bu nedenle geriye dönüp o yazıyı bu gözle tekrar okumakta yarar görüyorum.

En çok kimler etkileniyor: Başak, Yay, Balık, İkizler burçlarının ilk on günü doğanlar, yükselen burçları bu burçlarda olanlar ve dolaylı olarak Oğlak, Yengeç, Koç ve Terazi burçları.

Merkür de bu hafta geri hareketine başlayacak. Dolayısıyla yazılı - sözlü her türlü iletişimde ekstra dikkat ve özen göstermeliyiz. Önümüzdeki üç hafta boyunca kullandığımız iletişim araçlarının ya da teknolojik aletlerin aksiliklere ya da problemlere açık olduğunu da unutmayalım.

 

32520