Balık burcunun lisan öğrenmesi çok kolaydır, peki ya ikizlerin?

Balık burcunun lisan öğrenmesi çok kolaydır, peki ya ikizlerin?

Yabancı dil öğreniminde burcunuzun etkileri...

01.09.2009 6:00
Koç

Koç burcu insanı heyecanı, coşkusuyla dikkat çeker. Savasçı bir niteliği vardır. Mücadele etmeyi sever. Enerjisini göstermek zorundadır o yüzden bir işe başlamak onun için çok kolaydır. Bu kişilerin gerçek ihtiyacı bir şeye başlamaktır. Fazla irdelemez ve hemen ilk adımı kolayca atabilir. Böyle kişiler yabancı bir lisanı genelde bir araç olarak kullanmak isterler.

Uluslararası ticarete başlayabilmek, sevebileceği yabancı bir kişiyle iletişim kurmak için yabancı bir lisan öğrenmek isteyebilirler ancak her şeyde olduğu gibi dil öğrenirken de başladıkları işin sonunu getirmekte zorlanırlar. Çünkü bir işi sonlandırmaktan ziyade başlamaya odaklanmışlardır.

Yeterince öğrendiğine inandığında bu öğretiyi yarım bırakabilirler. Derslerde bu insanlara heyecan ve coşkularını göstertecek firsatlar vermek gerekir. Yavaş ders anlatılması, bir konunun uzatılması onları sıkar. Derslerde her gün yeni bir konuya başlamak ise onlara cazip gelebilir.


Boğa

Boğa insanı genelde kendisini güvende görmek ister. Güven altında hissetmek istediğinden maddeye sahip olmak arzusundadırlar. Kendilerini daha güvende hissetmek için, işleri ya da yaşam tarzları açısından yabancı bir lisana gerek duyduklarında, bunu öğrenmek isterler. Çünkü bilirler ki, yabancı bir lisanla daha çok ve daha kolay maddeye sahip olabilirler. Ayrıca bu kişiler sahip oldukları her şey gibi, öğrendikleri yabancı lisanı da çok iyi muhafaza ederler. Unutmamak için okumaya ya da dinlemeye isteklidirler. Ders ortamı, kendilerini güvende hissettirecek tarzda olmalıdır.

İkizler

İkizler burcu insanının en büyük ihtiyacı öğrenmektir. Bu yüzden iletişime çok önem verirler. Bu kişilerin iletişim olanaklarını kısıtlamak onları inanılmaz şekilde kötü etkiler. İkizler burcu insanları daha çok iletişimle ilgili işlerde kendilerini göstermek isterler.

Halkla ilişkiler, müşteri hizmetleri, medya, iletişimle ilgili her iş onlar için biçilmiş kaftandır. Her gruba kolay adapte olurlar ve hızlı kavrarlar, çabuk öğrenirler. Yavaş öğrenen bir sınıfta çabuk sıkılırlar ve bu o sınıfın harmonisini de bozabilir. Sıkılan öğrenci tembelliğe de alışabilir. İkizler burcu kişilerine bir sey öğretmek gerektiğinde bunları hep göz önünde bulundurmak gerekir.

İletişim için gerekli olan yabancı lisanı da çok kolay öğrenme potansiyelleri vardır. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak öğretmen için çok önemlidir. Konuşarak veya pratik yollarla bu kişilere bir yabancı lisanı çok kolay öğretirsiniz. Zaman açısından uzun süren dersler bu kişiler için çok sıkıcı olur, konsantrasyonları dağılabilir.

Yengeç

Kendisini emniyette ve korunmuş hissetmek, bir yengeç burcu insanı için çok önemlidir. Çünkü yengeç zamanı, olgunlaşma dönemini sembolize eder. Yaz başlangıcında gerek baharda doğmuş hayvanlar gerekse yeni oluşmuş meyveler ya da bitkiler en olgun dönemini yaşarlar. Bu olgunluktan en yüksek verimi almak için onları korumak gerekir.

Korunmuş ve emniyetli bir ortama ihtiyaçları vardır. Bu zamanda doğmuş insanlar da, bu mevsimsel özellikleri içlerinde barındırırlar. Daha çok içe kapanık ve alıngan insanlardır. Güneş battıktan sonra kendilerini daha iyi hisseder,geceleri kendilerini daha iyi gösterirler. O yüzden bu kişiler akşam kurslarında daha aktif olabilirler, kendilerini daha rahat yansıtabilirler.

Bu öğrencileri kritik etmeden önce çok dikkat etmek gerekir. Şefkatli bir anne gibi yaklaşmak, sakin olmak bir lisan ya da başka bir şey öğretirken çok önemlidir.zira bu şekilde ilgilerini arttırabilirsiniz.

Aslan

Aslan burcu insanının en büyük özelliği, yönetme ve liderlik vasıflarını gösterme ihtiyacıdır. Kaliteye çok önem verirler, imitasyondan hiç hoşlanmazlar. Her seyin en kalitelisini kullanırlar. Şayet meslek icabi kendilerini yabancı bir lisan bildiklerinde daha iyi göstereceklerini, daha iyi lider olacaklarını ve daha iyi yöneteceklerini anlarlarsa, kesinlikle o lisanı öğrenirler.

Sınıfta da kendilerini göstermek isterler. Sınıf başkanlığı gibi görevler çok hoşlarına gider. Eleştiriden en çok korkan insanlar Aslan burcu insanlarıdır, o yüzden uyumlu olmak zorunda hissederler kendilerini. Derslerde bir aslan burcu insanını eleştirirken biraz daha dikkat etmek gerekir.

Başak

Başak burcu insanları genelde yardım etmeyi bilir. Sistem kurmak isterler. İşlerinde, evlerinde, ilişkilerinde en çok sistemli hareket edenler Başak burcu insanlarıdır. Ekip çalışmasına çok önem verirler. Çünkü Başak zamanı hasat zamanıdır ve mevcut hasatın kaldırılması için yardımlaşmaya ve ekibe ihtiyaç vardır.

İyi bir ekip çalışanı olurlar, ve o yüzden de sistem kurmak zorunda hissederler kendilerini. Sistem kurmak için de eleştiri yapmak gerekir. Başak burcu o yüzden en çok kritik eden insanlar grubudur. Derslerde en iyi öğretmeni bile eleştirecek bir şey bulurlar. Arkadaşlarını da bol bol kritik etmelerine rağmen çok merhametli ve yardımsever yanları da vardır.

Toprak ve bilgi kültürleri doğal olarak içlerinde vardır. Alternatif şifa yöntemlerini, bitkisel doğal besin kaynaklarını ve sağlıklarının kıymetini bilirler. Akıl, mantığa ve bunlara bağlı olarak zihinsel ve fiziksel iletişime önem verirler. Yaptıkları iş çerçevesinde yabancı bir lisan önemliyse kesinlikle öğrenmek isterler.

Lisan öğrenirken de ne kadar çok sistematiğe önem verilirse, o kadar çok zevk alırlar ve başarılı olurlar. Derslerin sistematik bir şekilde öğretilmesi onlar için çok önemlidir. Sonuca ulaşmakta bireysel değil, ekiple ortak, kollektif çalısmaların önemli olduğunu bilirler. Bir şey öğrenirken grup çalışmalarından en çok zevk alan insanlar bu gruptan çıkar.

2998
dahafazlası