Akrep Burcunda Dolunay!

Akrep Burcunda Dolunay!

30 Nisan sabaha karşı 03.50’de akrep burcunda dolunay gerçekleşti. Mayıs ayı içerisine yepyeni bir döneme hızlıca giriş yapmamızı sağlayan bu tetikleyici dolunayın etkilerini olumlu yönde kullanmak bizim elimizde olacaktır. Ay’ın şans ve bolluk gezegeni Jüpiter ile de yakın temas içinde oluyor olması olumlu davranış ve seçimlerimizle olayları başarılı bir şekilde yönetebileceğimizi de gösteriyor. Etkiler 15 Mayıs’a kadar sürecektir.

30.04.2018 9:28

2018 yılının başından beri yaşadığımız gökyüzü etkinliklerine bakılacak olursa en olumlu dolunaylardan birini yaşıyor olacağız. Öncelikle dolunay akrep burcunda 9 derecede gerçekleşirken Satürn ve güneş ile koruyucu açılar yapması oldukça şanslı bir takım etkiler altında olduğumuzu gösteriyor diyebiliriz.

Dolunay hizasında büyük bir sabit yıldızın olmaması da bizleri bir takım konularda gereğinden fazla zorlamayacağının mesajını veriyor. Şimdi diyeceksiniz ki ben duygusal anlamda zaten dağılmışım gayet yorgunum nasıl zorlamayacak?

Her yazımda bahsettiğim önemli bir konu var ki bakış açınızın nasıl olduğudur. Yani ortaya bir kova su koysam bu bir fil için hiçken bir balık için hayat, bir karınca için ölüm olarak değerlendirilebilir. Sizlerde yaşadığınız olaylara nasıl bakıyorsunuz?

Fil, balık, karınca?

Dolunay Yöneticisi Mars ve Retro Plüton…

11 Mayıs 2017 yılında bir akrep burcunda dolunay olmuştu o dönemlere şöyle bir gidin desem çok mu şey isterim bilemedim. Şimdi diyeceksiniz ki dün ne yedim onu hatırlamıyorum. Bunu nasıl hatırlayacağım ama olsun siz bir not alın bakalım bu tarihleri o dönemleri neler yaşandı ne gibi olaylarla ilgileniyordunuz?

Plüton'un ve Mars’ın haritadaki durumu, değişimi, yeniden doğmayı ve gençleşme gibi konuları ele alır. Doğum haritasındaki kuvvetli bir Plüton, kişinin, hayatı boyunca zor görevler üstlendiğini, asla belkiler ile uğraşmadığını, işini kesinlikle gerçekleştiren bir güce sahip olduğunu anlatır. Plütonik diyebileceğimiz bu kişiler, bir işe başladıkları zaman geriye dönmezler tabi ki haritanızda asaletli bir konumdaysa. Kuvvetli bir Mars ise olaylara karşı ne kadar cesaretli ve girişken olduğunuzu gösterir.

Dolunay demek Ay ve güneşin restleştiği zamanlardır. Ay duygularınızdır, güneş ise iradenizdir.

Kısaca dolunay aydınlanma demektir. Karanlık olan yerlerin aydınlanmasıdır. İçimizde ya da yaşantımızda bir türlü nedenini bilmediğimiz şeyleri artık öğreniriz ve yüzleşiriz. Yeniay zamanları Ay ve güneşin el ele birlikte olduğu zamanlardır. Hatırlarsınız ki 26 Nisanda Boğa burcunda bir yeniay gerçekleşti. Bu dolunay işte o dönemden gelen konuların karar verilmesi gerektiğini söylüyor. Doğum Haritanızda hangi evde bu dolunay gerçekleşiyorsa genel olarak o alanlarında kapanışlar ya da köklü çözümler bulacaksınız demektir. Geleceğe güvenle yönlendiren ve artık son kullanma tarihi bitmiş olanları temizlediğimiz bir gökyüzü hadisesidir. Bu yüzden iyi bir bilinçaltı temizliğini sağlar.

Gündemimizde neler olabilir?

• Bu dolunay bastırılmış bazı korkularınızla yüzleşmek durumunda kalacağınızı söylüyor. Hayatınızda çürüme halindeyken olan her şeyin ya tadilatını yapacağınızı ya da bitirip yeniden doğmasını sağlayacağınızı gösteriyor.

• Mesela; maddi anlamda üzerinizde taşıdığınız insanlar varsa bunlarla ilgili bir düzenlemeye gitmek isteyeceksiniz. Aileniz, eşiniz veya eski eşiniz, ortaklarınız bunlarla ilgili önemli bazı finansal yapılandırmalar yapacaksınız. Miras, alacak-verecek veya hukuksal konular gündeminizde olabilir.

• Bazı sırlarınızın ortaya çıkması söz konusu olabilir. Zihninizdeki karmaşayı ve çevrenizi temizlemelisiniz.

• Zarar verici davranışları ortadan kaldırmak için herhangi bir kötü alışkanlığınız veya bağımlılığınız var ise onun kökenine gidebilirsiniz. Kendi duygularınızı güçlü bir sezgi ile daha fazla kontrol altında tutmak isteyip, yeryüzündeki yolculuğunuzun gizemlerini çözmek ya da sırları araştırmak için derinlemesine inceleyebilirsiniz.

• Zorlukların üstesinden gelmek için içinizde artan duygusal güç ve sezgiyi kullanın. Bilinçaltınızdaki farkındalık, kişisel ilişkilerinizde objektiflik ve dengeli bir görünüm sağlayacak.

• Dolunayların bir fırsat olduğunu unutmayın.

• İş projeleriniz, yeni oluşumların tespiti için çok güzel bir zaman. Bu dolunayda girişimcilik yönünüzü en güçlü şekilde ortaya koyun.Bu dönemde planladığınız ve kurguladığınız tüm iş girişimlerinizde başarılar elde edebileceksiniz.

• Yeni işe başlayabilir bununla ilgili bir takım korkular yaşayabilirsiniz. Endişe etmeden kendinize güven duyun.

• Partnerlerinizle aniden ilişki bitirme kararları veya kıskançlık krizleri söz konusu olabilir. Egonuza yenik düşmemeye özen gösterin.

• Devlet, icra, vergi, sgk borcu, trafik cezaları vb. türden ödemeler birden karşınıza çıkabilir. Hatta bu iki hafta önceden başlamış bir süreç bile olabilir.

• Uyumsuzluğa neden olan herhangi bir ilişki dinamiğini veya olumsuz duygularını açıkça göreceksiniz. Bunu uygulamak için yeterli fırsatı sunuyorken gökyüzü cesur olun der.

• Aynı zamanda tutku ve aşkın oldukça artacağı da bir zaman dilimi söz konusu. Bu noktada sezgilerinize güven duyun. Ruhsal anlamda hissettiğiniz o sevgiyi kaybetmemek için elinizden geleni yapabilirsiniz.

7167