Akrep Burcuna Alınabilecek Dekoratif Hediyeler

Akrep Burcuna Alınabilecek Dekoratif Hediyeler

Doğum günü gibi özel günlere ayrı bir önem veren All Happy Days tasarımcılarının, ayın burcu Akrep için mahmure.com okurlarına verdikleri ipuçları şöyle...

12.11.2015 14:52

Akrep burcu asla minimalist değildir. Gizemli bir burç olan Akreplerin evlerinde kapalı kutular, kilitli kasalar görmeniz mümkündür. Zodyak’ın en tutkulu burcu olarak bilinen Akrep için kırmızının ve siyahın vazgeçilmez olduğunu belirtmekte de fayda var.

Zodyak’ta Akrep en’lerin burcudur. En gizemli, en tutkulu, en ciddi, en iyi sır saklayanlar hep Akreplerdir... Bu kadar “en” olması tarzına da yansır. Akrep evleri gösterişli olmasıyla dikkat çeker. Kendini şımartmayı seven Akrep burcu insanını gösterişli evinden tanıyabilirsiniz.Akrepleri doğum günlerinde veya herhangi bir özel günde mutlu etmek için onlara küçük dekoratif biblolar alabilirsiniz. Etnik duran dekoratif dokunuşlar, gizemli Akreplerin evinin en güzel köşesinde yer alacaktır. Bu arada Akrep insanını tanımlayacak üç sihirli kelimenin gizem, şıklık ve zarafet olduğunu hatırlatmak da fayda var.

Gizeme, şıklığa, zarafete oldukça düşkün olan ve doğası gereği gösterişi seven bu burca, kırmızının ve siyahın en koyu tonlarıyla bezeli hediyeler almaya özen gösterin. Çünkü Akreplerin evi biraz kasvetli ama bir o kadar da gizemli bir havaya sahiptir. Sıradışı tasarımların meraklısı olan Akreplere, göz alıcı, büyük vazolar, hayvan ya da melek figürlü biblolar, gösterişli avizeler almak onların evlerinde yarattığı gizemli ambiansa büyük katkı sağlayacaktır. Hatta onlara aldığınız küçücük ama şık bir objeyle bu mistik ortamda sizin de parmağınızın olmasını sağlayabilirsiniz.
Akreplerin dekorasyon tarzı ne diye merak ediyorsanız; bu şüphesiz Baroktur. Çünkü Barok tarzda gücü ve gizemi temsil eden detaylar oldukça önem kazanır. Barok tarzın dekoratif ürünlere verdiği elegans ve sofistike hava bir Akrep için karşı konulamaz bir çekiciliğe sahiptir. Gizemli, masalsı ve bir o kadar da zarif görünen bol oymalı ve varaklı mobilyalar, işlemeli kumaşlar, koyu renkli ahşaplar Akreplerin dünyasında gizemi ve tutkuyu hiçbir zaman eksik etmeyecektir.
Gizemli mizacı bir Akrep’e dış dünyadan kendisini zaman zaman izole edeceği bir alan ihtiyacı hissettirir. Bu alan da çoğu zaman yatak odasıdır. Bir akrebin yatak odası sıradan bir yatak odası değildir. Kısık gece lambaları kendisi hemen hissettirir odanın içinde. Bu yüzden Akrep burcunda doğan birini mutlu etmek istiyorsanız, aydınlatmalar bu iş için biçilmiş kaftandır. Unutmayın, bu oda egzotik, göz alıcı ve mistik objeleri içinde barındırıyor. Çoğu insan bu yatak odasının soğuk bir ortam olduğunu düşünse de, bir Akrep’e göre bu oda oldukça aristokrat bir atmosfere sahiptir.

3497