12 Ocak'ta Yengeç Burcunda Dolunay!

12 Ocak'ta Yengeç Burcunda Dolunay!

12 Ocak’ta Yengeç burcunda meydana gelecek dolunay(+/- bir hafta etkili), gergin görünümler altında meydana geliyor. Yılın en zorlu görünümlerinden birisi denebilir. Peki bu durum burcunuzu nasıl etkiliyor?

09.01.2017 13:48

Hızlı gelişmelere ve beklenmedik durumlara açık iki haftalık süreçteyiz. Birden gelişen olayları kontrol etmek ya da olayların hızını yakalamak zor olabilir. Hassasiyetler artabilir iki hafta boyunca.

12 Ocak’ta Yengeç burcunda meydana gelecek dolunay(+/- bir hafta etkili), gergin görünümler altında meydana geliyor. Yılın en zorlu görünümlerinden birisi denebilir.


Bu dolunayın yılın ilk dolunayı olması, önümüzdeki yıl genelinde hangi olaylara yoğunlaşacağımız ve olayların seyri hakkında da fikir verecektir. Ev, aile, huzur, güvenlik, ülke başlıklı konular, milli meseleler, asker, emniet, oorie ve yöneticilerle ilgili konular, geleneklerimizden ve atalarımızdan taşıdığımız duygular ön plana çıkıyor ya da bu duyguları hissetmemize neden olabilecek olaylar yaşayabiliriz. Sevgi, fedakarlık ve yardımlaşma duygularımız yüksek. Endişeler ön planda. Anne ve figürleri ile ilgili konularla da uğraşılabilir.

Uranüs, Plüton, Güneş, Ay ve Jüpiter arasında oluşan sert açılar, geçmişle bağlantılı hesaplaşmaları(yakın ve uzak geçmiş) , eski yaraların kanayacağı durumları, geçmişle bağlantılı endişeleri, eski korkuları veya açığa çıkacak sırları akla getiriyor. Geçmişte zarar verdiğiniz kişiler varsa, masa dönebilir. 6 Şubat’a kadar ön planda, ama Ağustos sonuna kadar gündemdeki konular bunlar.Değişim kaçınılmaz olabilir!

Ani hareketlerin, ani tepkilerin zararlı sonuçlarıyla karşılaşılabilir, bazı hareketlerin beklenmedik sonuçları olabilir veya ani durum ve gelişmeleri doğru yönetmek lazım. Artan gerilim ve duygusallık karşısında verilecek tepkiler önem taşıyor. Riskli hareketlerden kaçınmak, riskli kişilerden uzak durmak gerekiyor iki hafta için. Kelimelerimizi dikkatli kullanmalıyız.


Mantıkla hareket etmemiz ve duygusal davranmamak için gayret göstermemiz gerekecek.

İş birliklerinde ve ilişkilerde farklılıklar açık şekilde ortaya çıkabilir. Farklılıkların belirgin hale dönüşmesi, abartılı tepkileri ve isyankar tutumları da akla getiriyor. Belki de aniden gelişen beklenmedik olaylar bu durumu tetikleyebilir.

İş birlikleri ve ilişkiler de zorlanmalar söz konusu olabilir. Karşı tarafı anlamak istiyorsak kendi hareketlerimize de bakmalıyız, ama eksik planlama ya da hatalı anlaşmalar kontrolü başkasının eline verebilir. Tedbirli olmak gereken iki hafta. Ancak, yüksek görev bilinci, tecrübeli kişilerin tavsiyeleri, disiplin ve sabır gerilimin yarattığı sorunların çözümünde bize yardımcı olacak. Satürn’ün konumu uzlaşma zemini bulunmasını kolaylaştıracaktır.


Eşitliğe ve adalete önem vererek, önemli değişiklikler yaparak ve atılacak her adımı çok dikkatli planlayarak, uzun zamandır devam eden belli sorunları bu iki hafta içinde olmasa da, uzun vadede çözme ihtimalimiz olacaktır.

Tüm bunlar olurken bir de Venüs Neptün görünümü var ki, bizi gerçeklerden uzaklaştırıp, hayalci adımlara itebilir. Gerçekçi olmak önem taşıyor olacak bu hafta unutmayalım.

Yıl ve dünya genelinde, kendimizi kurban gibi görme ihtimalimiz yine var, ama Neptün ve Kiron’un pozisyonu büyük resme odaklanmamızı ruhsal anlamda büyüme sağlamamızı ve huzur arayışını ya da barışçıl bir dünya için çalışmaların artmasını sağlayacaktır. Bu alanda sadece, kendisini olmadığı şekilde göstermeye çalışan ruhani liderler, gurular ya da dini, kişisel çıkarları için kullanmaya çalışan yanıltıcı, ama etkileyici figürlere (medyumlar, sahte peygamberler v.b) dikkat etmek gerekebilir. Maddi alanlar da zorlanıyor.

En çok hangi burçlar etkileniyor?

Temmuz doğumlu Yengeçler, Ocak doğumlu Oğlaklar, Mart doğumlu Koçlar, Ekim doğumlu Teraziler!

Hepinize huzurlu haftalar, sağlık ve sevgi ile kalın…

Niobe Aslı Temel

112470