Yeni başlangıçlar, hızlı ayrılıklar

Yeni başlangıçlar, hızlı ayrılıklar

Ne oluyor da büyük bir hevesle başladığımız ilişkimiz kısa bir süre içinde sönüyor ve ayrılık çanları çalmaya başlıyor?

Güncellenme tarihi:

Büyük bir hevesle başlanan ilişkiler neden kısa soluklu oluyor? Tartışın!


Bir ilişkiye başlamak hepimizin de bildiği gibi çok kolay değil. İlişkinin sadece başladığı zaman değil daha öncesinde de bir emek veriliyor. Fakat sonra ne oluyorsa oluyor ve kusursuz giden ilişkimiz bir balon misali gibi sönmeye başlıyor?

Suç tabii ki sadece biz kadınların değil fakat biz de ilişkiyi bir an önce ciddi bir temele oturtmak için çabalıyoruz. Bu durumda da ortaya arkasına bakmadan kaçan bir erkek çıkıyor. İşte bu durumla karşılaşmamak ve sevgilinizi paniğe sürüklemek istemiyorsanız size birkaç küçük ipucu...

Her anında yanında olmaya çalışmayın
Birlikte olmaya başlayalı daha bir hafta oldu fakat siz neredeyse gelecek bir ay için hafta sonu planlarınızı yaptınız bile. Tamam belki o da bu fikirlere bayılacak fakat henüz onun her hafta sonunu sizinle geçireceğini düşünmek için çok erken. Onu kendinizden soğutmak istemiyorsanız siz planı yapın ve sadece gelip gelmeyeceğini sorun. Bırakın kararı kendisi versin.

Geçmişinizi ortaya sermeyin
Çocukken yaşadığınız kötü anılar, eski sevgilinizle olan sorunlarınız evet bunları bugüne kadar kimseye anlatmadınız ve şimdi ona anlatmak istiyorsunuz, anlıyoruz çok dolusunuz. Ama durun! Anlatmadan önce biraz daha düşünün. Bu ilişki daha doğum sancıları çekerken siz ona doğduğunuz günden bugüne yaşadığınız sorunları anlatırsanız olmaz. Çok iyi tanımadığınız yeni erkek arkadaşınıza geçmişinizle ilgili özel anıları anlatırsanız onu sadece korkutmakla kalırsınız. Sizi üzmeyeceğine dair söz istediğinizi düşünebilir ve bu da kaçması için bir diğer neden olur.

Herkesle tanışmaya çalışmayın
Sevgiliniz arkadaşlarıyla çok vakit geçiriyor olabilir Siz de bu durumdan rahatsız olabilirsiniz fakat sakın ama sakın dostlarıyla gittiği yerlere ben de geleceğim diye tutturmayın. Hatta arkadaşlarıyla bir an önce samimi olmaya da çalışmayın. Unutmayın siz onun birlikte iyi zaman geçirdiği kankası değil sevgilisi olacaksınız. Bırakın o sizi grubu içine sokmaya, arkadaşlarıyla tanıştırmaya çabalasın. Böylece arkadaşları sizi daha kolay kabul edecektir.
Yayın tarihi: 08.01.2008
1714
dahafazlası
YORUMLAR

Ben 20 yasındayım ve artık günümüzdeki gençlerin hepsinin beş altı sevgilisi var.hepsini bir arada idare ediyolar .dünyanın çivisi çıktı tanımı az kalır yani.

Toprak 12.01.2008 13:37:25

Erkekler sıkmaya asssslaa gelmıyo.ama cok da rahat bırakırsan olmuyo.ne kadar güzel olursan ol ,cok konustuğun an bütün büyü bozuluyo.ne ketum ne geveze.ağır ve emin,acele etmeden ve fazla kontrol altına almaya calısmadan.onceki ilişkilerden artık bize ne ya,bırak oğretılerı sana kalsın,anlatmaya kalkma.

Gizem 13.01.2008 21:35:11

Hepsi doğru amaaaaaaaaaaaaaaaaaan

Hasret 09.01.2008 16:03:59

Bir kere ilişki üzerine yapılan bu şaçma sapan uzman yorumlarına tahammül edemiyorum.Bence bu tarz açıklamalar aşk kavramını basitleştiriyor.Sevgilin mi var mutlumusun bırak uzman yardımını doya doya sevgilinle yaşa gez toz seviş eğlen allahım yaaaa......

Onur Eren 08.01.2008 22:32:45

Alakası yok. Ayrıldığım kişi beni planlarına dahil etmek istedi. Geçmişe dair ilişkilerle ilgili sorunlarımdan bahsettiğim kişi ise yanımda olmaya devam ediyor şu an

Özlem Yılmaz 08.01.2008 20:18:20

Evet yazılanlar çok gerçek. ben öyle bişey yaşamadım çok şükür ama çevremde bir sürü madur arkadaşlarım var.sizlere tek tavsiyem bu yazılanlara uyun derim =)

Ecem 08.01.2008 18:30:03

Kesinlikle çokkkkk doğru,ben bu hatayı hep yaptım ve hep kaybettim,hemen kendi dünyama sokmaya çalıştım sıktım bnalttım ve kaybettim:(

Nıver nıverıs 08.01.2008 10:06:10
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.