Yatakta Vücudunuza Güvenin

Yatakta Vücudunuza Güvenin

Canınız sevişmek istemiyor ve bu isteksizliğin tek nedeni de kendinizi şişman ve hantal hissetmeniz. Bu hislerde yanlız değilsiniz. Çoğu kadın, kendi bedenine güvenmediği için sevişmek istemiyor, ya da sevişirken rahat edemiyor. Kızlar, bence rahat olun, zira erkekler sizin fazla kilolarınızı yatakta hiç önemsemiyor. Bakın bu konuda onlar ne düşünüyor.

Sevgiliniz en son ne zaman o bayıldığınız bira göbeğinin sizi rahatsız etmesinden endişelenmişti? Bu yakınlarda olmadığına bahse gireriz. Ya da ne zaman kendini şişman hissettiğini söyleyerek tutkulu bir gece teklifinizi geri çevirdi? Herhalde hiç.

Tabii ki eğer sevgiliniz banyodan yatak odasına koşup çarşafların altına dalsaydı delirmeye başladığını düşünür ve bir sorun olup olmadığını sorardınız. Ancak kadınlar konu sekse geldiğinde bu hareketleri bunlar sık sık yapıyor.

Kadınlar arasında yapılan bir araştırmaya göre; kadınların yüzde ellisi kilolarının seks hayatlarını sınırladığını, yüzde sekseni kilo verirlerse seks hayatlarının daha iyi olacağını, yüzde ellisi ise vücudundan memnun olmadığı için karanlıkta soyunmayı tercih ettiğini söylemiş.

Hadi kabul edin, çoğumuz vücudumuz hakkında hissettiklerimizden dolayı, sevişmemek için -hatta bunu yapmayı çok istesek bile- bir bahane bulmayı tercih ediyoruz. Bir bahane bulmayıp sonuna kadar gitmeyi seçenler ise rahat olup tadını çıkarmek yerine "acaba vücudumu beğendi mi" endişesine kapılıyor.

Görünüşe bakılırsa kendimizi gereğinden fazla sıkıyoruz. Aslında erkekler yatak odasında nasıl göründüğünüze sizin verdiğinizden çok daha az önem veriyor.

Erkekler Mars'dan...
Volkan Öztürk, 36 yaşında, evli ve iki çocuğu var.
"Eskiden sadece mum ışığında sevişmemizi isteyen bir kız arkadaşım vardı. Soyunmadan önce ışıkları söndürüp mumları yakardı" diyor, "Bir keresinde ateşli bir sevişmenin ortasında mumlardan biri devrildi ve halının büyük bir kısmını yaktı. Bu olaydan sonra mumlar olmadan da yapabileceğimizi önerdim ama mumların çok romantik olduğunu söyleyerek önerimi geri çevirdi. Bir akşam, o yatakta çıplak otururken ışıkları açtım ve o hızla yorganın altına kaçtı."

O geceden sonra kız arkadaşının kendi vücudundan memnun olmadığını, mum ışığında, bir ampulun altıda olduğundan çok daha çekici görüneceğine inandığını anlamış Volkan. "Tabii ki bir manken değildi –zaten kim öyle ki– ama hiçbir zaman şişman olduğunu düşünmemiştim."
Yayın tarihi: 29.04.2001
3191
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.