Yatak odası komedisi

Yatak odası komedisi

Woody Allen, "Hiç gülmeden en çok eğlendiğim saatler" diyor aşk saatler için. Şaşırabilir, seksin eğlenmekle ne ilgisi var diyebilirsiniz. Çünkü bu hazzı gereksiz tabularla ve ciddiyetle yaşamaya öylesine kaptırmışız ki kendimizi, bunun eğlenceli bir zevk olacağı aklımıza dahi gelmiyor. Oysa seksin gerçeklerine gülümseyerek bakmak, belki de çarşaflar içindeki gereksiz saplantılarımızdan kurtulmamızı sağlayabilir. Biraz espri yeteneği, biraz da muzip bir bakış... İşte yatak odası komedisi...

Erkekler üst üste orgazm olmazlar

Kadınlar arka arkaya birkaç kez orgazm olurken, erkekler iki orgazm arasında bir süre dinlenme ihtiyacı duyarlar. Tıpkı boşalan bir akünün şarj olması için belli bir sürenin geçmesi gibi... Çünkü erkek orgazmı kadınınkinden farklı olarak gerçek bir patlama gibidir ve ikinci bir patlama için bir hazırlık süresi gerekebilir. Sürenin kısalığı ya da uzunluğu erkekten erkeğe ve yaşa göre değişebilir. 15 dakikadan tutun da 48 saate kadar uzayabilir.

Uzunluk erkekler için çok önemli

Erkekler seksi santimetre ile ölçerler. Cinsel organın boyu onlar için neredeyse hayati bir önem taşır. Çünkü ideal ölçüleri aşan bir erkek cinsel organının güç ve cinsel çekiciliğinin sembolü olduğuna inanırlar. Bu nedenle ne seks ne de erotizm, onlar için varsa yoksa uzun bir cinsel organ. Öyle ki onu çağrıştıran her şeye hayranlık duyarlar.

Erkekler aşktan sonra uyurlar

Erkekler aşk sonrası okşamalardan etkilenmez, ya uykuya dalar ya da biraz önce yarım bıraktıkları işlerine geri dönerler. Bunun nedeni orgazm sonrasında vücudun salgıladığı endorfin adlı maddenin analjezik yani yatıştırıcı etkisidir. Eğer erkek stresli ya da yorgun ise gevşeme işlemi daha bir yoğunlaşır ve uyuklama başlar. Evet, tam da sevecen okşamaları beklediğimiz bir anda erkekler bunu hep yapıyor. Ancak itiraf edelim ki, biz kadınlar da zaman zaman uykunun sakin kollarına kendimizi teslim ediyoruz.

Bazı kadınlar oral seks sevmezler

Erkek cinsel organı ile direkt temas pek çok kadının sevmediği bir pozisyondur. Feministler ise bu pozisyonun kadrını küçültücü bir hareket olduğuna inanırlar. Ancak seksologların da ifade ettiği gibi uzun süreli ilişkilerde oral seksin cinsel yaşama renk katan değişik bir fantezi olduğu su götürmez bir gerçek.

Bazı erkekler erken boşalırlar

Bazen erkekler şu ya da bu nedenden dolayı kendilerini baskı altında hissederler. Ya da psikolojik bir sorunları vardır ve ilişki sırasında kendilerini tutamayıp erken orgazm olurlar. Psikolojik baskı kalça bölgesinde gerilime yol açarken, karın bölgesindeki kasılma ani boşalmaya yol açar. Bu tip sorunlar psikolojik nedenin ortadan kalkmasıyla son bulur.

Erkekler seks önerilerinden hoşlanmaz

Erkekler seks hakkında her şeyi bildiklerini sanırlar ve çarşafların arasında onlar için en öncelikli kural kayıtsız şartsız hakimiyettir. Partnerin kumandayı ele almasına ve hele yapması gereken şeyleri onun kulağına fısıldamasına asla tahammül edemezler. Bu konuda çok katıdırlar ama siz yine de öyle göründüklerine bakmayın. Gerçek o ki, yatak odası önerilerini gizlice kapı aralığından dinlemeyi hep severler.

Bazı kadınlar sekste acı duyarlar

Vajinanın yapısal bozukluğu ya da vajinit denilen bazı rahatsızlıklar söz konusu olduğunda kadınlar cinsel ilişki sırasında acı duyarlar. Ya da yıllar öncesine dayanan psikolojik bir sorun olabilir. Böyle bir durumda kadınlar seksten köşe bucak kaçarlar. Öyle ki akıllara durgunluk veren davranışlarda bile bulunabilirler. Tabii ki en iyisi bir an önce tedavi olmak.
Yayın tarihi: 18.11.2005
1940
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.