Yalnızlık kabusunuz olmasın!

Yalnızlık kabusunuz olmasın!

Tek başına bir yerde otururken tüm gözler size bakıyormuş gibi mi geliyor? İlk defa yalnız gittiğiniz bir yerde, elinizi, kolunuzu koyacak yer bulamıyor musunuz? Okuyun ve yalnız olmanın tadını çıkarın.

Güncellenme tarihi:
Gündemde bir adam veya bir dolu arkadaş var... Ama ne olursa olsun beraber takılacak kimseyi bulamadığınız zamanlar olacaktır; herkesin şehir dışında olduğu, sevgilinizin meşgul olduğu hafta sonlarından birinde kendinizi cep telefonunuzun size hayat sinyalleri göndermesini bekleyerek bir köşede otururken bulabilirsiniz. Ya poponuz koltuğa yapışmış bir vaziyette oturur ya da B planını uygular ve özgür bir kadın olmanın tadını sonuna dek çıkarırsınız. Yalnız mısınız? Ne olmuş yani!!!

B planını uygularsanız hem kendinize olan güveniniz artacak hem de hayatınızın kontrolünün elinizde olduğunu hissedeceksiniz. Ama bunun için ilk yapmanız gereken şey beyin dalgalarınızı bekar erkek moduna ayarlamak. Bunu yapmak için birkaç stratejimiz ve tek başına yapılacak solo aktivite listemiz mevcut, inanın bir sonraki hafta sonu telefonunuzu kendi gönül rızanızla kapatmanız işten bile değil...

YALNIZLIK MODUNA GİRİŞ

Mantra 1: Tek başına olmak demek yalnız olmak demek değildir.
Bir sergiye yalnız gidiyor olmanız sizi bir 'kaybeden' yapmaz. "Siz o sırada kendi işinizi yapıyorsunuz ve bu yüzden yalnızsınız. Unutmamanız gerekir ki başka şeyler için insanlar her zaman etrafta olacak" diyor aile terapisti Judy Ford. Yalnız zamanlarınıza böyle bakarsanız onlardan zevk almanız kolaylaşacaktır.
Kendinizi "çok yalnızım" tribine kaptırırsanız bile bunun çok yaygın bir düşünme biçimi olduğunu ve sizi bundan kurtaracak tek şeyin gerçekten kalkıp bir şeyler yapmak olduğunu unutmayın.

Mantra 2: Kimse bana bakmıyor.
Alınmayın ama kendinizin üstesinden gelmelisiniz. Bir kafede tek başınıza otururken bütün gözlerin size baktığını hissediyor olabilirsiniz. Ama bu böyle değildir. "İnsanlar genellikle etraflarını göremeyecek kadar kendi hayatlarıyla ilgilidir" diyor iletişim uzmanı Susan Roane. Bu da yalnız haliniz üzerine düşünmekten daha iyi şeyler vardır demek oluyor. "Birçok insan tek başına yemek yiyen ve bundan zevk alan birine imrenerek bakar çünkü kendilerinde bunu başaracak bir cesaret yoktur" diye ekliyor. Birinin size baktığını farkettiğinizde sizin çok cool olduğunuzu düşündüğü için baktığını farz edin.

Mantra 3: Canım ne istiyorsa onu yaparım.
İş, arkadaşlar, ilişkiler arasında insanın kendine ayıracak çok az zamanı olur. O yüzden eğer azıcık zaman çalabiliyorsanız sizi gerçekten mutlu edecek bir şeyler yaparak bunun keyfini çıkarın. Bir başkası tarafından ertelenmediğiniz için gayet seri bir şekilde hareket edebilirsiniz. Eğer hoşunuza giden bir şeyler oluyorsa durup acaba arkadaşlar da bununla ilgilenir mi diye düşünmenize gerek yok, ne istiyorsanız yapabilirsiniz. Sadece birisi isteyerek gelmiyor diye bir daha asla bir konseri ya da filmi kaçırmayacaksınız. Ayrıca size en çok suçluluk veren bazı zevklerinizi de tatmin etmeniz mümkün çünkü etrafta buna şahit olacak kimse yok. Kendi kendinize beş saat boyunca alışveriş merkezinde dolaşabilirsiniz.

Mantra 4: Bu beni daha ilginç bir insan yapacak.
Yalnız takılmanın verdiği bütün özgürlükle kendi ilgilendiklerinizin peşinden koşmak için çok daha fazla zamanınız olacak. Çok katmanlı bir birey olmanın tek yolu, isteklerinizi herkesten bağımsız bir şekilde gerçekleştirmekten geçer. Arkadaşlarla beraberken grup olmanın kurallarına takılıp kalırsınız. Ama yalnızken daha fazla yol alır ve yeni şeyler öğrenmek İçin kendinize büyük bir şans vermiş olursunuz.
Sadece bu da değil. Daha fazla insanla tanışırsınız. Erkekler de kadınlar da yalnız birine yaklaşmayı daha kolay bulurlar çünkü bu samimi olmak için daha fazla şans yaratır. Ve daha az korkutucudur. Yeni bir insanla tanışmanın en iyi yolu, ortamlarda yalnız bulunmaktır ve unutmayın kendi başına iyi vakit geçiren kadınlar hem daha ilginçtir hem de tahmin edilenin aksine daha geniş bir sosyal çevreleri vardır.

*Tek başına restoranda, partide, düğünde nasıl davranmalı? >>>

*Yalnızken yapabileceğiniz eğlenceli şeyler >>>

Yayın tarihi: 07.08.2008
24651
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.