Yalancı yalancı sana kimse inanmaz!

Yalancı yalancı sana kimse inanmaz!

İlk buluşmanız mum ışığında kırmızı şarap içip sohbet ediyorsunuz. O an herşey mükemmel gözüküyor. Fakat ya aslında hiçbirşey gözüktüğü gibi değilse? Ya karşınızda oturan adam büyük bir yalancıysa? İşte onun gerçek yüzünü ortaya çıkartacak tüyolar...

Sorduğunuz soruları tekrar ediyor

Örneğin ona dün gece ne yaptığını sorduğunuzda cümlesine 'Dün gece ne mi yaptım?' diye başlıyorsa o zaman büyük ihtimalle sizden birşeyler saklıyor demektir. 'How to Win Friends, Kick Ass and Influence People' adlı kitabın yazarı Lynne Russell 'Erkekler onlara sorduğunuz soruyu tekrar ederek o soruya verecek uygun bir cevap bulmak için zaman kazanmaya çalışırlar' diyor.

Göz temasından kaçınıyor

Uzmanlar bacak sallamanın ya da el titremesinin heyecanlı bir ruh halinin göstergesi olduğunu belirterek şunları söylüyor: 'Gözlerinizin içine bakmadan konuştuğu şeyleri bir kenara not alın'. Bir erkek sadece utangaç bir mizaca sahip olduğu için de konuşurken gözlerinize bakamıyor olabilir. Fakat genelde yalan söyleyen insanların bu tür bir göz temasından kaçındığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Russell üçüncü bir kategori ortaya atarak şunları söylüyor: 'Usta bir yalancıysa gözlerinizin içine baka baka yalan söyleyebilir'.

Yüksekten uçuyor

İlk buluşmanızda size yedi tane teknesi olduğunu, büyük bir şirketin başında olduğunu söyleyerek son gittiği Paris seyahatindeki anılarını anlatıyor. New York'da bir özel dedektiflik şirketinde çalışan Constance Marie tüm abartılı anlatımların doğru olup olmadığını anlamak için detaylara girmek gerektiğini vurgulayarak şunları söylüyor: 'Anlattıklarıyla ilgili ona detaylı sorular sorun. Örneğin başında olduğunu söylediği şirketin adını veremiyorsa ortada şüphelenmeniz gereken birşeyler var demektir'.

Arkadaşlarıyla tanıştırmak istemiyor

'Spygirl' adlı kitabın yazarı Amy Gray eğer bu kişiyle görüşmeye devam edecekseniz en kısa zamanda arkadaşlarıyla tanışmanız gerektiğinin altını çizerek şunları söylüyor: 'En kısa zamanda arkadaşlarıyla tanışın. Herşey istediğiniz gibi giderse ona karşı güven duygunuz artar. Arkadaşları aracılığıyla onu daha yakından tanıma şansı elde edersiniz'.

Kendisinden bahsetmek istemiyor

Birçok erkek, özellikle de karşısındaki kadını etkilemek istiyorsa kendisinden konuşmaya bayılır. Uzmanlar kendisine sorulan sorulara soruyla karşılık veriyorsa birlikte olduğunuz erkeğin sizden bir şeyler sakladığı konusunda hemfikir.

Programı her zaman o yapıyor

Nerede yemek yiyeceğinize, ne zaman ve nerede buluşacağınıza hep o karar veriyor. Dolayısıyla her zaman oyunu yönlendiren, ilişkinin kontrolünü eline alan kişi o oluyor. Size herhangi bir konuda yalan söylüyorsa buluşmalardaki her türlü detaya kendi karar verdiği için size her zaman hazırlıklı yakalanıyor.
Yayın tarihi: 24.03.2005
962
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.