Vatikan Usulü Cinsellik

Vatikan Usulü Cinsellik

İtalya'da Katolikler'in seks hayatının nasıl olması gerektiğini anlatan 'Sesso Santo' (Kutsal Seks) isimli bir kitap geniş yankı uyandırdı. Evlilik öncesi ya da evlilik dışında cinsel ilişki, insanı cehenneme götüren bir günah. Hatta evli çiftler de seks yaparken bazı kurallara uymak zorunda...

'SEKS için seks insanı bağımlılığa, hastalıklara ve ölüme sürükler. Cinsel ilişki çocuk sahibi olma isteğiyle bağlantılı olduğu zaman kabul edilebilir ve doğaldır, ama çiftin evli olması şarttır. Evlilik öncesi ya da evlilik dışı her ilişki günahtır.'

Bu sözler, İtalya'da geçtiğimiz günlerde Katolik uzmanlarca yayınlanan ve tartışma konusu olan 'Sesso Santo' (Kutsal Seks) adlı kitapta yer alıyor. Bir psikolog, bir jinekolog ve bir ilahiyatçı, kitapta Katolik dinine uygun cinselliği tarif ediyor.

Uzmanlara göre insanları tuzağa düşüren bu tür günahların ardında şeytan var. Çünkü kural tanımayan tüm şeytani tarikatlar, cinsel günahlarla besleniyor. İnsanın etrafı tehlike dolu. Erkek televizyonda gördüğü çıplak kadını izlerken, ya da mini etekli bir kadın, erkeklerin bakışlarını üzerinde topladığı an, nikahı zedeleniyor, günah işliyor.

Kitaba göre sınır tanımayan zevk alma arzusu, insanı ruhunu yozlaştırıyor, insanın içindeki tüm iman ışıltısını söndürerek, kişiyi korkunç cehennem ateşi riskiyle karşı karşıya bırakıyor.

Üç Tür Öpüşme
Seks uzmanlarına göre tüm nedenlerin kökeninde üç tür öpüşme var.

Bir; kardeşler, arkadaşlar arasında, yanağa, alna ve ele kondurulan yakınlar arasındaki öpüşme.

İki; nişanlılar arasında erotik olmayan ancak belirli bir mahremiyeti olan öpüşme.

Üç; evliler arasında öpüşme. Dudak ve dilin buluştuğu bu öpüşme için evlilik kesinlikle şart. Bu öpüşmeyle iki kişinin ağzı da sayısız bakterilerle birlikte evleniyor.

Oral ile anal seks gibi 'erotik sapıklıklar' ise kutsal seksin karşıtı ve hastalık kaynağı. Eşin bedeni ya da cinsel organıyla oynamak bile ateşle oynamakla eşdeğer ve uçurumun kenarında yürüyüşe çıkmak gibi. Ve bu tür yasak ilişkiler, onarılamayacak hasarlara yol açıyor. Cinsel sapmalar yüzünden, kişide güvensizlik, suçluluk ve korku gibi bir zincirleme reaksiyon yaşanıyor. Bunlar da da kürtaj, cinayet ya da intihar gibi vakalara sebep oluyor.

Ancak kitap sadece bazı yasaklamalar getirmiyor, evli çiftlerin mutlu olması için bazı ipuçları da veriyor. Diyelim erkek çok hızlı, kadın da yavaş, bu durumda soğuk suyun mucize yarattığı söyleniyor. Ancak soğuk su içilecek mi, yoksa üzerlerine mi dökülecek belli değil.

Cennet pozisyonu
Katolik uzmanlar, doğum kontrol yöntemi kullanmadan güvenli bir seks pozisyonu da tavsiye ediyorlar. Bu tür cinsel birleşmenin adı 'Cennet pozisyonu.' Erkek çıplak olarak sırt üstü yatıyor. Ereksiyona başlayan penisi, kapalı bacaklarının arasına sıkıştırıyor. Eşi çıplak üzerine yatıyor ve vücudunu yapıştırıyor. Bu sırada çiftlerin, öpüşmesi, birbirlerine yumuşakca sarılmaları, sessizce birbirlerini izlemeleri ya da dua etmeleri serbest.

Katolik Kilisesi dar kafalı erkeklerle dolu
Austin Powers filminde baştan çıkarıcı Felicity'yi canlandıran Heather Graham, Katolik Kilisesi'ni 'cinselliği bastırmakla' suçladı. Amerikan Talk Dergisi'ne yaptığı açıklamada dini yıkıcı olmakla eleştiren Heather Graham, 'Katolik Kilisesi, kadın cinselliğini şeytani olarak algılayan dar kafalı erkeklerle dolu. Niye ben bu adamların söylediklerini yapacakmışım? Gençlik yıllarımda din, bir ilişkinin nasıl olması gerektiği konusunda kafamı karıştırdı. İçime kapanmıştım. Reddedilir endişesiyle birilerinin çıkıp beni ikna etmesini bekledim' dedi.
Yayın tarihi: 21.08.2001
2152
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.