Ucu bize dokunan kuyruklu yalanlar!

Ucu bize dokunan kuyruklu yalanlar!

En zeki ve aklı başında olanlarımız bile bazen tuzağa düşüp çözümü yalan söylemekte buluyor. İşte sık karşılaştığımız 20 büyük yalan ve bunlardan kurtulmanın yolları...

Güncellenme tarihi:

"BEN DE SİZİ ARAYACAKTIM."

Unuttuğunuz, ihmal ettiğiniz ya da konuşmak istemediğiniz için telefon açmadığınız biri ahizenin diğer ucundaysa genelde bu yalana başvururuz. Yalan söylemek yerine sadece bir "Merhaba" deyip yumuşak bir geçiş yapmayı deneyin, inanın karşınızdaki kişi de günün birinde başkalarına "Ben de sizi arayacaktım" dediği için yalan söylüyor olma ihtimalinizi hissedebilir."KEŞKE DAHA FAZLA ZAMANIM OLSA..."

Herkesin söylediği en beylik yalanlardan biridir. Günün 24 saat oluşunu dünyada hiçbir kuvvet değiştiremeyeceğine göre boş yere "Keşke bir gün 40 saat" olsa gibi cümleler kurmayın. Günü nasıl planladığınız işte bu noktada daha da çok önem kazanır. Öncelik listenizi belirleyin, işleri delege etmeyi öğrenin. Elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Sistemli ve planlı olun. Göreceksiniz daha fazla şey yapabilmişsiniz.

"KİMSE BENİ TAKDİR ETMİYOR."

Siz belki de keşfedilmemiş bir Mozart'sınız. Ama eğer bu kadar yetenekliyseniz, bunu dünyayla paylaşmanın bir yolunu da bulmalısınız. Keşfedilmeyi beklemek yerine yeteneklerinizi ortaya koymaktan korkmayın.

Yayın tarihi: 04.06.2013
12709
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.