Türkler aşkını itiraf edemiyor!

Türkler aşkını itiraf edemiyor!

Uluslararası Aşk Araştırması'nda; Türkler, İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar ve Portekizliler aşkı anlattı.

Güncellenme tarihi:
Cornetto'nun yaptığı ankete, 5 ülkeden 15-24 yaş arası 1.667 sayıda genç katıldı. Araştırmada Türk kadınlarının %90'ının, erkeklerinin ise %87'sinin hayatlarında en az 1 kere aşık olduğu ortaya koyulurken, aşkı en az tadanların İngilizler olduğu görüldü. Cornetto'nun Uluslararası Aşk Araştırması'nda ortaya çıkardığı en çarpıcı sonuçlardan biri de Türklerin, diğer 4 ülkeye kıyasla, aşkını itiraf etme konusunda en fazla zorluk çekenler olmaları.

Aşkını ilan eden Türkler!
Araştırma sonucunda, Türk erkeklerinin aşkını açıklamak için kullandığı en yaygın yöntemin 'aşkını ilan etmek' olduğu ortaya çıktı. Bununla birlikte Türk erkeklerinin aşkını itiraf etmekte zorlananları ise sorunu çözmek için arkadaşlarından destek alıyor. Üstelik bu yöntemi kullanma oranı Türk erkeklerinde diğer ülkelere göre 7 kat daha fazla. Öte yandan Türk kadınlarının yarısı aşkı konusunda sessizliğini korumayı tercih ediyor ve fark edilmeyi bekliyor.

En çılgın aşıklar İtalyanlar ve İngilizler erkekleri!
İtalyan ve İngiliz erkekleri, sevdiği kişi için çılgınca bir şey yapmak konusunda bayrağı elinde taşıyor. Türk erkekleri, İtalyan ve İngilizlere yetişemese de yüzde 55 gibi yarıdan fazla bir oranla aşık oldukları kişiler için çılgınca bir şey yaptığını itiraf ediyor.

İtalyanlar'ın kendine güveni, duygularını ilk olarak sevdiği kişiye söyleme noktasında da kendini gösteriyor. İngiliz erkekleri bu noktada İtalyanlar'la ortak bir davranış sergiliyor ve hislerini ilk olarak aşık oldukları insana açıyor. Türkler'in bu noktada çaldığı ilk kapı ise yine en yakın arkadaşları oluyor. Araştırmaya katılan gençler genel olarak duygularını ilk olarak ailelerine söylemekten kaçıyor.

Portekizliler "sanal aşklara evet!" diyor
Uluslararası Aşk Araştırması'na göre, aşkını itiraf etmekte zorlanan Portekiz gençleri aynı zamanda sanal aşka en olumlu bakanlar. Diğer Avrupa ülkelerine göre, internet yoluyla sevgili bulmaya en olumsuz bakanlar ise Türkler oluyor.

İlişkimiz nereye gidiyor?
Özellikle kızların kafasını kurcalayan bu soru Uluslararası Aşk Araştırması cevap buluyor. 5 ülkedeki 15-24 yaş grubundaki kadın ve erkekler ilişkilerinin çoğunlukla gelecekte de süreceğine inanıyor. Bu konuya en iyimser bakanlar İtalyanlarken, en çok şüphe duyanlar Türkler oluyor. Araştırmaya göre ilişkilerinin geleceği hakkında en olumlu düşünenler İtalyan kadınlarıyken, aşklarının geleceğinden en çok şüphe duyanlar Türk erkekleri

İlk görüşte aşka inanır mısın?
İtalyanlar, Fransız kadınları ve Portekiz erkekleri bu soruyu en fazla "Evet" şeklinde cevaplayanlar oldu. Cornetto'nun Uluslararası Aşk Araştırması'na göre Türk kadınları, Türk erkeklerine göre ilk görüşte aşka daha fazla inanıyor.

İlk aşklar neredeyse her zaman gülümsenerek hatırlanıyor
Araştırmaya göre Fransız gençleri, ilk aşklarını en melankolik şekilde hatırlayanlar. Portekiz kadınları ve İtalyan erkekleri ise ilk aşklarını yüzlerinde bir gülümsemeyle hatırlıyorlar.

Türk erkeği "hayır" diyemiyor
Aşk erkekler için; İtalya'da 'mantıksızlık', İngiltere'de 'karmaşa', Fransa'da 'acı', Portekiz'de 'ayakların yerden kesilmesi' iken Türkiye'de 'hayır diyememek' anlamına geliyor. Türk, Fransız, Portekiz ve İngiliz kadınları aşkı 'ayakların yerden kesilmesi' şeklinde tanımlarken, İtalyan kadınlar 'mantıksızlık' cevabıyla diğerlerinden ayrışıyor.

Anket sonuçları 2. sayfada...>>>>>

Yayın tarihi: 17.02.2009
3943
dahafazlası
YORUMLAR

Ne gezer bunlarda o cesaret ;onlar için bunu yapmak gurur ve kişiliklerinden ödün vermekle eş değerdir.Bunu yapamıyorsa tek nedeni vardır sizle birlikte bir kaç kişiyide idare ediyordur hemde aynı ortamda takıldığınız kişilerden birileriyle.Bu şekilde kendilerini sağlama alırlar.

seldaalem 12.08.2009 13:59:00

bence erkeklerin ilan-ı aşk konusunda kadınlardan çok daha girişken olmaları gerek ben mesela daima ilk adımı erkekten beklerim çoğu kadında bunu ister ama aşk en güzel en büyük bir yalan o ayrı

yaşasın feminizm 29.07.2009 01:12:49

biz turk erkeklerı cok menfaatcıyız

musti 29.04.2009 13:01:14

türkler aşktan ne anlar

can 19.04.2009 22:39:12

türk erkekleri gurur yapar söylemezler sanki söyleyecekleri şey kötü bir şey zannediyorlarki kadının yanında küçük düşeriz. eşlerine seni seviyorum bile diyemeyenler var.

melisa 18.04.2009 13:19:28

Bir türk dünyaya bedeldir.M.Kemal ATATÜRK'

seruvenbey 09.03.2009 18:20:18

bence türk erkekleri istemem yan cebime at diyor

aşksız prenses ebru 25.02.2009 14:17:02

Türkler aşkını itiraf eder öyle bir eder ki bu özelliğimizle tüm dünyada nam salmışız.

cahit 25.02.2009 10:57:18

Türklerin hep bi şerefi vardırda ondan öyle bi gurur denen şey vardır Türklerde

kilimcinin köroğlu 23.02.2009 00:17:49
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.