Test: Beden dilini biliyor musunuz?

Test: Beden dilini biliyor musunuz?

Hem özel hem de iş hayatınızda çok daha başarılı olmak istemez misiniz? Beden dilini öğrenerek karşınızdakilerin davranışlarını kolayca çözebilir, size yalan söyleyenleri bir bakışta şıp diye anlayabilirsiniz.

Güncellenme tarihi:
Test: Beden dilini biliyor musunuz?
Yabancı dil öğrenmenin önemini hepimiz biliyoruz. Fakat bize pek de yabancı olmayan bir dili; 'beden dili'ni öğrenmek için hiçbir çaba harcamıyoruz. Halbuki beden dili dünyanın her yerinde üç aşağı beş yukarı aynı şekilde kullanılan tek dildir. Üstelik grameri de çok basit!

Karşınızdaki insanı şıp diye çözün!

Sakın beden dilinin diğer dillerden önemsiz olduğunu düşünmeyin. Bilim adamlarına göre insanlarla iletişimimizin %60'ını jest ve mimiklerimiz belirliyor. Dolayısıyla beden dilini öğrenerek özel ve iş hayatımızda pek çok avantaj elde edebiliriz...

Beden dilini öğrenerek...

1) Kendimizi çok doğru ve etkili ifade edebilir, anlatmak istediklerimizi kolayca aktarabiliriz.
2) Sevgilimizin ya da patronumuzun yalan söyleyip söylemediğini anlayabiliriz. Çünkü insan diliyle çok kolay, bedeniyle ise çok zor yalan söyler. Tabii bu yolla karşınızdakinin de sizin yalanınızı yakalayabileceğini unutmayın.
3) Karşımızdaki insanın şifresini çözebilir, mesela hoşlandığımız erkeğin bizi gerçekten sevip sevmediğini, kolaylıkla anlayabiliriz.

Hem bir kısmını sezgilerimizle bile çözebildiğimiz bu dili ne kadar bildiğinizi görmek hem de önemli ipuçları elde etmek için...

Buyrun testimize!


Yayın tarihi: 16.12.2009
4594
dahafazlası
YORUMLAR

herkes beden dilini bilirse yalanlarını bu dille söylemeyide öğrenir tabi bu erkeklerin topu yalancı olduğu için yalan söylediklerini anlamak için beden diline ihtiyaç yok

bri genç kız 23.12.2009 21:51:48
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.