Terk edilmenin ardından...

Terk edilmenin ardından...

Çok az şey erkekler üzerinde "ilişkimiz bitti" sözü kadar büyük ve yıkıcı bir etki uyandırır. Maalesef hepimiz bu cümleyi hayatımızda en az bir kez duymuşuzdur. Peki terkedilince ne mi yapmalıyız?

Eşyalarınızı geri alın

Kırmızı kartı gördükten sonra bir an önce gidip eşyalarınızı evinden alın. Onun evinde eşyalarınızın kalması ayrılık acısını arttırır ve bir kaç ay sonra da onunla görüşmek için mazeret yaratmanıza yol açar. En iyisi ayrıldığınız akşam gidin ve eşyalarınızı onun evinden alın. Hatun size hiçbir şey vermemek isteyebilir. Bu durumda herşeyi zamana bırakın.

İntikam almaya kalkışmayın

En güzel intikam iyi yaşamaktır. İntikam planları yaparsanız hatun kısa sürede hayatınız odak noktası olur, onu kafanızdan çıkarmanız güçleşir, ayrılık acısı daha da çok şiddetlenir.

Romantik hareketlerden kaçının

Gerçekle yüzleşin. İlişkiniz vardı ama artık bitti! Çiçek ve şiir gibi şeyler yollamayın.

Onu kıskandırın

O sizi terk ederken ilgisiz davranın. "Demek ayrılmak istiyorsun. Buna üzüldüm, çünkü sana verecek haberlerim vardı" deyin ve susun. Hatun meraktan delirecektir ama asla ağzınızı açmayın. Hemen ertesi gün son model bir araba kiralayın, hoş bir takım elbise giyin ve bulabileceğiniz en hoş hatunu yanınıza alıp sevgilinizin sürekli gittiği bara şöyle bir uğrayın. Onu görmezden gelin. Olur da sevgiliniz ayrılık kararından vazgeçtiğini sizinle beraber olmak istediğini söylerse, onu baştan aşağı süzün ve "ama ben seni istemiyorum bebeğim" deyin. Bu zor olacaktır ama asla teslim olmayın.

Anılarınızı yok edin

Sürekli onu hatırlatacak ve anılarınızı taze tutacak eşyaları saklayıp durumunuzu güçleştirmeyin. Size yolladığı bütün aşk mektuplarını hiç vakit kaybetmeden yakın, fotoğrafları oraya buraya tıkıştırın. Bu romantik temizlik harekatı başlangıçta çok zor gelebilir, ama aksi taktirde bütün gün ve gecelerinizi onu düşünerek, eski giydiği kazağı koklayarak geçirirsiniz ve duygusal özürlü bir birey haline gelirsiniz.

Onu aramayın

Ayrılık anında ve sonraki bir kaç gün boyunca kahramanca davransanız bile kısa süre sonra güçten düşmeye başlarsınız. Ona telefon etme isteği tıpkı eroin krizi gibi aklınızdan bir türlü çıkmaz. Olur da onunla konuşmayı başarırsanız ne söyleyeceğinizi çok iyi biliyoruz. "Hayatım ben aslında çok değiştim ne olur beni affet. Seni çok seviyorum". Bu arada muhtemelen kızın yeni sevgilisi konuşmayı dinliyor, bir yandan da kızı öpmeye devam ediyordur. Hatunun sizi terk ettiği için duyduğu üzüntü, bu konuşmayla birlikte acımaya dönüşür ve kısa bir süre sonra kızcağız sizin gibi aşağılık, iğrenç bir zavallıda ne bulduğunu, sizinle nasıl olup da birlikte olduğunu sorgulamaya başlar.

Kendinizi kaybetmeyin

İçinizdeki sıkıntıdan kurtulmak kendinizi oyalamak için asla yiyecek ve içeceğe saldırmayın, saatler boyu televizyon seyretmeyin ya da mutsuzluğunuzu bahane ederek evinizi çöplük haline getirmeyin. Eve kapanmak yerine kendinizi yenileyin. Tatile çıkın, dinlenmiş bir halde geri dönün, ona harcadığınız parayı artık daha iyi işlerde değerlendirebilir evinizi yeniden dekore ettirebilirsiniz.

Kızlara asla ondan söz etmeyin

Eskiden arkalarından bakıp iç geçirdiğiniz kızlara rahatlıkla kur yapabilirsiniz artık. Yeni kadınlarla birlikte oldukça reddedilmenin verdiği acı da hafiflemeye başlar. Sakın aklınızdan çıkarmayın: Tanıştığınız kadınlara eski sevgilinizden ve onun sizi nasıl terk ettiğinden söz ederseniz, kesinlikle yalnız kalırsınız.

Yeni sevgilisini görmezden gelin

Sizi terkeden hatunu başka birinin kollarında görmek tepenizi attırabilir, ama olay çıkarmaya kalkışmayın. Adama bir yumruk atmaya falan kalkışmayın olur da adam iyi bir dövüşçü çıkarsa durum tamamen aleyhinize döner ve kendinizi yerde uzanıyor bulabilirsiniz. Yalnızca fiziksel kavgadan değil ağız dalaşından da uzak durmalısınız. Siz ona küfrederken adam hakkınızda bir çok ayrıntıyı öğrenmiş olabilir, kız arkadaşınızın size taktığı şirin lakapları yada içkiliyken altınıza kaçırdığınızı...

Acınızı sağda solda anlatmayın

Gerçekten yakın dostunuz olmadıkça kimseye ne kadar acı çektiğinizi anlatmayın.
Yayın tarihi: 19.03.2004
1235
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.