Sondan bir önce...

Sondan bir önce...

Ondan hoşlanıyor ve buluşmak için can atıyorsunuz... Belki çok mutlu bir beraberlik yaşayacak belki de ilk randevudan sonra birbirinizi hiç görmeyeceksiniz... Her durumda, tavrınızın önemini göz ardı etmemelisiniz.

Abartmayın

Buluşmak için sizi aradığı zaman, sevindiğinizi belli edin ama abartmayın. İlişki uzmanı Gladena McMahon, "Sıcakkanlı ve arkadaş canlısı olun ve konuşmayı rahat bir havada sürdürün. Nasıl bir hafta geçirdiğini sorun" diye öneriyor. Ve size yeni bir buluşma için teklifte bulunurken, cümlesini bitirmesini bekleyin ve sakin olun. Ve onunla saatlerce telefonda konuşmaya kalkmayın. Her şeyi telefonda tüketmeyin ki buluştuğunuzda konuşacak konu sıkıntısı çekmeyin.

Kararı o versin

Biraz egosunu tatmin etmek için buluşma yerini onun seçmesine izin verin. Konu açıldığı zaman, "Yeni bir yer denemek istiyorum, neden sen seçmiyorsun?' diyebilirsiniz. Yer seçimi konusunda ona fark ettirmeden küçük ipuçları verin.

İyi giyinin

Buluşma detaylarını konuştunuz ve telefonu kapadınız. Sıra, ne giyeceğinize karar vermeye geldi. Sade bir tarz yakalamanızda fayda var. Çok uğraştığınızı belli edecek tarzdan kaçının. Madonna yerine Meg Ryan'ı örnek alın mesela. Meg harika ve dişi görünerek tam da erkeklerin hoşuna giden tipi yaratır. Madonna ise abartılı bir tarza sahiptir.

Konu seçimi

İlk buluşmada geleceğe yönelik konulardan bahsetmekten kaçının. Konuşacağınız konuları önceden düşünün. Buluşma sırasında doğal, yaratıcı ve kendinden emin haliniz onu etkileyecektir.

Fiziksel iletişim

Hem fiziksel olarak hem de konuşarak iletişim kurarız. Ve vücut dilimiz çoğu zaman sözlerden daha fazlasını anlatır. Birlikte olduğunuz kişiyle rahat bir buluşma geçirmek için onun vücut dilini iyi izleyin ve hareketlerine uyumlu hareketlerle ona karşılık verin. Aptal gibi görüneceğiniz endişesine kapılmayın. Örneğin çenesini okşuyorsa siz de benzer bir hareketi yapın. Ellerini kavuşturuyorsa siz de aynısını yapın. Eğer ondan gerçekten hoşlanırsanız bu hareketleri içgüdüsel olarak zaten yaptığınızı fark edeceksiniz.

Veda ederken

Gecenin en heyecanlı yeri sonudur. Kendinizden emin ve hangi şekilde nasıl veda edeceksiniz ve bir sonraki buluşmanın olup olmayacağını nasıl garanti altına alacaksınız? Ondan hoşlandığınızı belli etmeniz gerekir. Güzel bir gece geçirdiğinizi söylerken bir süre elini sıcak bir şekilde sıktığınızda eğer ona karşı gerçekten yoğun şeyler hissettiyseniz, bir öpücük kondurmanız harika olacaktır.
Yayın tarihi: 18.08.2005
964
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.