Sizden hoşlanıyor mu?

Sizden hoşlanıyor mu?

Biriyle tanıştınız ve birkaç görüşmeden sonra ondan hoşlandığınıza karar verdiniz. Şimdi bir dahaki buluşma için can atıyorsunuz. Peki ya o?

Bir sonraki buluşmayı ona gümüş tabak içinde sunun
Onunla buluştunuz. Karşılıklı yemek yerken sohbet sırasında ona bir aktiviteye gitmek istediğinizi fakat arkadaşlarınızın işi olduğu için gidemeyeceğinizi söyleyin. Örneğin ona 'Yıllardır beklediğim şarkıcı sonunda Türkiye'ye geliyor. Konseri Çarşamba günüymüş ama bütün arkadaşlarımın işi varmış. Galiba gidemeyeceğim' deyin. Lafınız biter bitmez de ona en sevimli ifadenizle bakın ve gülümseyin. Bunun üzerine gecenin bitimine kadar size o konsere beraber gitmeyi teklif etmediyse onu bir daha aramayın.

Onu davet edin
Siz ve hoşlandığınız kişi bir grup arkadaşınızla dışarıda takılıyorsunuz. Çift olan bir grup sohbete başka bir mekanda devam edilmesini istedi. Ona sorduğunuzda siz başka bir yere giderken eve gitmesinin daha iyi olacağını söylüyorsa size kötü bir haberimiz var: bu adam sizinle çok fazla ilgilenmiyor. Fakat eğer gelmek istiyorsa sizinle baş başa kalmaktan hoşlanıyor demektir ki bu da güzel bir ilişkinin ufukta olduğunun habercisidir.

Numara yapın
Örneğin gittiğiniz kursta tanıştığınız ve sizinle ilgilendiğini düşündüğünüz biri var. Onu test etmek için küçük bir numara yapın ve mesela içinde isminiz ve telefon numaranızın yazılı olduğu bir defteri onun fark etmesini sağlayarak sıranızda unutun. Eğer sizi aramıyorsa o defteri de onu da unutun.

'Senden hoşlanıyorum' deyin
Onunla konuşurken hoşunuza giden bir şeye gülün ve 'bu süperdi' deyin. Bu cümlenin hemen arkasından da aynı ses tonuyla 'Senden hoşlanıyorum' deyin. Bu çarpıcı cümle 'Tişörtünü beğendim' derken kullandığınız ses tonuyla aynı tonda olacağından ona duygularınızı açarken çok yumuşak bir geçiş yapmış olacaksınız. Artık onun hakkında ne düşündüğünüze dair tüm bilgilere sahip. Eğer bu bilgiyi kullanmıyorsa bilin ki sizden hoşlanmıyor...
Yayın tarihi: 19.09.2007
1245
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.