Siz nasıl bir aşıksınız?

Siz nasıl bir aşıksınız?

Aşk deyince aklımıza, tutku, uyum ve duygu yoğunluğu geliyor. Ancak, Amerikalı uzmanlara göre aşkın bir değil, tam altı hali var. Bakalım siz nasıl bir aşıksınız?

Yapışık kardeşler
Hayatınızın odağını sevgiliniz oluşturuyor. Aynı zamanda siz de onun hayatının merkezi olmak istiyorsunuz. İşte, tam bu noktada sorunlar başlıyor. Onun sizsiz bir şeyler yapması sorun haline geliyor. Onun adına yaşamaktan, iki vücut, tek ruh olmaktan vazgeçin. Araştırmalar, iki ayrı birey gibi yaşayan çiftlerin ilişkilerinin daha uzun soluklu olduğunu gösteriyor.

Kendini kaybeden
Onu deli gibi seviyorsunuz. Bu sevgi adına her şeyi yapmaya hazırsınız. Onun için yapamayacağınız fedakarlık yok. Peki, bu ilişkide siz neredesiniz? Hiçbir yerde! Çünkü ilişkinin ipleri, sevgilinizin elinde. Sizin hiçbir öneminiz yok. O ne derse o olur. Daha doğrusu hep onun dediği olur. Lütfen, abartmayın! Biraz kendiniz için yaşamayı öğrenin. Başkası için yaşadığınız takdirde siz yok olursunuz.

Dost canlısı
Onun yanında rahat olmayı mı istiyorsunuz? Kavgaları çocukça mı buluyorsunuz? Siz sevgiliden çok, dost olmayı istiyorsunuz. Aşk, her şeyden önce güven sizin için. Değişiklik, uçarılık size göre değil. Siz heyecanın doruklarında seyretmektense, bir dostun güvenli limanına demir atmayı tercih ediyorsunuz. Onunla tüm hayatı paylaşmak istiyorsunuz. Ancak dostça tavırlarınızın yanında, bir sevgilinin şefkatini de ondan esirgemeyin.

Yönlendiren
Siz ilişkinizi bir takım ya da işbirliği olarak görüyorsunuz. Aşkı ve ilişkiyi; çıkarların uyumu olarak adlandırıyorsunuz. Tabii bu sizin kalpsiz bir insan olduğunuz anlamına gelmiyor. Hatta sevgilinizle çok yakından ilgileniyorsunuz. İyi yaşaması için elinizden gelen her şeyi yapıyor, ona taktikler veriyorsunuz. Gerektiğinde iş değiştirmesi için baskı yapıyorsunuz. Sürekli onu motive etmek sizi yorsa da, başarılı olduğunu görmek yetiyor.

Hercai gönüllü
Özgürlüğünüze çok düşkün müsünüz? Karar vermekte zorlanır mısınız? Ateşle oynamayı sever misiniz? O zaman siz oyuncu aşıklardansınız. Aşkın bağlayıcı yönünü sevmiyorsunuz. Bu nedenle geçici aşkların peşinden koşuyorsunuz.

Acılı ve tutkulu
Siz, filmlerdeki gibi bir aşıksınız. Partnerinizin de öyle olmasını tercih ediyorsunuz. Her şey çok güzel ama, bir takıntınız var. Siz aşk acısı da çekmelisiniz. Acı çekmeden, aşkın tadına varamıyorsunuz. Bu nedenle acı çekeceğiniz ilişkilere yöneliyorsunuz. Hep imkansız aşkların peşinde koşuyorsunuz. O zaman da aşkınızı kalbinize gömüp, tek başına acı çekiyorsunuz.
Yayın tarihi: 29.07.2007
950
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.