Sevişmenin 10 Yararı

Sevişmenin 10 Yararı

Seanslarımın ilkinde Dr. Brandt gözlükleriyle içeri girdi, "Merhaba" dedi ve yüzüme bakmaya başladı. İşini iyi bilen bir star edasıyla işe koyuldu. Botox acı verici değildi ve boynumda hiçbir sızı hissetmedim. Eve arabayla giderken Botox'un doğru yerleşmesi için şu çılgın yüz hareketlerini yaptım. Birkaç gün sonra kaşlarımın arasındaki kırışıklık gerçekten yok oldu, alnım düzleşti ve gözümün kenarındaki çizgiler tamamen silindi.

Daha önce hiç kollajen uygulanmadığından iki hafta arayla yaptırdığım alerji testinin sonuçlarını bekledim.

İkinci seansta Dr. Brandt, gülümseme çizgilerime, ağzımın etrafındakilere kollajen, elmacık kemiklerimin etrafında da Restylane enjekte etti.

Bu enjeksiyonlar, Botox'tan çok daha az acı vericiydi, tıpkı birer çimdik gibiydi.

Sonunda uykumu almış gibi canlı göründüğümü hissediyordum.

Elde ettiğim sonuçlara bakınca gerek duyduğumda tüm işlemleri tekrar yaptırabileceğimi biliyorum. Kırışıklıkları gerçekten de geri istemiyorum. İkiz kardeşim de dikkatle bana bakıp ilham alıyor...

[152] Maija Arbolino, Öncesi

[153] Maija Arbolino, Sonrası***** Segel, 54 Yaşında,
Tedavi: Botox ve Restylane

Dr. Brandt'ın Görüşü

Manhattan'daki bir yayın evinin başkan yardımcısı olan Brenda, liseden mezun olur olmaz annesinin burnunu düzelttirmesi konusundaki ısrarını dinleyerek büyümüştü. Belli bir biçimde görünme konusunda toplumun baskısına boyun eğmek istemeyen Brenda, ancak kırkıncı yaş gününde pes etmişti.

Neredeyse on beş yıl sonra, görünümü tekrar değiştirmek istedi ve Brenda bu sefer Botox ile kollajen enjeksiyonlarını seçti.

Brenda'yla karşılaştığımda cildinin ellili yaşlardaki kadınların hemeh tüm da genelde görülen özelliklere bürünmeye başladığını fark ettim; çene çizgisi sarkıyor ve yanakları sönmüş gibi görünüyordu. Ayrıca gözlerinin etrafında ve alnında biraz kırışıklık da vardı.

[157]

Bu nedenlerle Brenda'nın Perlane için mükemmel bir aday olduğunu düşündüm ve onu kollajen yerine Restylane'ın bu versiyonuyla tedavi etmek istemem Brenda'nın da ilgisini çekmişti; bugün mevcut olan en dayanıklı malzeme olması fikrinden çok hoşlandı.
Elbette, üzerinde Botox da kullandım, ama yalnızca tek bir bölgeye yoğunlaşmadım. Botox'un çok yönlülüğü sayesinde, sarkan boynu dâhil ve gıdı oluşumunu azaltmak için bütün yüzünde, göz kenarındaki çizgiler ve güzel bir kaldırma işlemi (yani Botox yüz kaldırma) sağlamak için kaşlarında kullandım.
Brenda'nın muhteşem göründüğüne inanıyorum.


Evde Cilt Bakımı Reçetesi
• Lineless Krem İnce çizgileri ve kırışıkları en aza indirirken cilde sağlıklı bir parlaklık vermek için
• "C" Göz Kremi En iyi su tutmayı sağlayan ve yaşlanma işaretlerini düzleştiren, göz konturunu sıkılaştırmak için


Brenda'nın Görüşü

Her zaman aynaya bakan insanlardan olmayabilirim, ama ister iyi bir saç kesimi, hoş yeni bir giysi isterse Botox ile daha iyi göründüğümde kendimi daha iyi hissediyorum. İnsanların daha uzun yaşadıkları bir zamanda yaşıyoruz. Biz baby boomerler'ın çoğu gerçekten olduğumuz yaşta gibi hissetmiyoruz, bu nedenle de kendi resimlerimizi gördüğümüzde çoğu kez şoke oluyoruz. Benim için, kısmen insanların yorgun göründüğümü söylemeleri kısmen de aynaya bakıp yalnızca kırışıklıkları görmem değil yüzümün alt bölümünün kendi içine çöktüğünü hissetmemdi. Ayrıca ağzımın ve gülümsememin de garip görünmeye başladığını hissettim. Büyük bir ameliyat istemiyordum, bu yüzden de Dr. Brandt'la tamamen invasif olmayan bir biçimde çalışma fırsatı ortaya çıktığında hemen buna atladım.


[158] Brenda Segel, Öncesi

[159] Brenda Segel, Sonrası

Görünümünüzü oldukça güvenli bir biçimde düzeltebilir ve bunun da kendinizi daha iyi hissettiriyorsa neden yapılmamalı ki?

[160] Bütün mesele bu değil mi zaten?
Dr. Brandt'le karşılaşacağım için çok heyecanlıydım, çünkü çok ünlüydü. Daha önce birden fazla doktora hem Botox hem de kollajen uygulatmıştım, ama şimdi tekniğin çok önemli olduğunu fark ettim. Bütün önceki tedavilerimin hepsi sonuç verse de, hiçbiri Dr. Brandt'ınkiler kadar çarpıcı değildi. Botox'u yalnızca gözlerin arasına değil kaşların üstüne de enjekte ediyor. Sanki bir kaş kaldırma işlemi yaptırıyorsunuz ve aniden gözleriniz biraz daha büyüyor ve insanlar ne kadar iyi göründüğünüzü sağlamaya başlıyor. Ayrıca Dr. Brandt ile Botox enjeksiyonları hiç de acı vermedi – üstelik herhangi bir uyuşturma kremi olmadan.
Perlane, biraz daha acı verdi, ama dayanılırdı. İşlemden önce yaklaşık yirmi dakika kremle uyuşturuldum ve büyük an geldiğinde her yere enjeksiyon yaptı! Yanaklarıma, burnumdan ağzıma kadar uzanan kırışıklıklara, ağzımın kenarlarına ve dudaklarımın etrafındaki ince çizgilere tedavi uyguladı. Garipti, ama Dr. Brandt'la ilk karşılaştığımda "şu dudaklarla ilgili bir şeyler" yapmak istediğini söyledi. Biraz sinirliydim, çünkü adlarını belirtmeyeceğim ama aşırı şişmiş dudaklı bazı ünlülere benzemekten korkuyordum, ama gene de yüzümü ona emanet etmek için de heyecanlanıyordum. İşlemden sonra biraz batma ve yanma oldu, ama cildimin üzerine yerleştiren serin pedler işi çözdü. Enjeksiyonlar sırasında biraz kanama ve sonrasında da biraz kızarıklık vardı, bu yüzden bir arkadaşımla akşam yemeğine gideceğim için bunları kapatmak için makyaj kullanmam gerekti. Arkadaşım görünümümden söz etmedi ama ona biraz önce yaşadıklarımı anlattığımda muhteşem göründüğümü söyledi.
Yıllar önce, burnumdan ağzımın kenarlarına kadar uzanan çizgileri yumuşatmak için kollajen enjeksiyonları yaptırmıştım, ama değişiklik o kadar azdı ki bütün bu çabaya da pek değmiyordu. Dr. Brandt'ın tekniği çok ilginç ve açıkça da etkiliydi.

[161]

Önce, yanaklarıma Perlane enjekte ettiler, böylece cildim kaldırılıp çizgiler daha az belirgin ve ağır oldu. Sonra bu çizgilere enjeksiyon yaptı ve sonuç anında muhteşemdi. Tekrar etmem gerek, teknik her şeyden önemli. Amerikanın her yanında insanların Botox partileri yaptıklarını biliyorum, ama doğru doktorla sonuç çok farklı.
Plastik cerrahi ile ilgili olarak, bir gün yaptırmaya karşı değilim, çünkü bugünlerde çok iyi şeylerin yapıldığını düşünüyorum, ama anestezi ve onunla birlikte iyileşme dönemini düşünürken kendimi pek iyi hissetmiyorum.
Doktor, hızlı ve profesyonelce çalıştı ve her zaman nasıl olduğumu sorup durdu. Gerçekten çok hoş ve açıkçası yaptığı şeye tutkuyla bağlı. Dr. Brandt'ın gerçek bir sanatçı ve işinin onun için bir aşk işi olduğunu hissettim. Sonuçlar beklentilerimi aştı ve birkaç ay geçtikten sonra birkaç yeri rötuşlamak amacıyla kesinlikle bir daha yapmayı düşünürüm.


Glamour Gals

Tamamen klinik bir bakış açısından dört gönüllümüzün elde ettiği sonuçlar anında ve muhteşemdi. Ama poz vermeden gönüllülerimizin ne kadar genç olacaklarını merak ettik. Bu resimlere dayanarak, saçlar açık, kocaman gülümsemelerle – yaşlanma hiç bu kadar güzel görünmemiştir.

Dr. Brandt'ın evde cilt bakım ürünlerinin tamamı için, lütfen Ek'e bakınız.

[162] Andrea Cantor
[163] Linda Asch
[164] Maijo Arbolino
[165] Brenda Segel
Yayın tarihi: 11.08.2003
1059
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.