Sevgilinizle Tatile Çıkarken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey

Sevgilinizle Tatile Çıkarken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey

Sevgilinizle beraber seyahat etmek, ilişkinizi güçlendirecek bir deneyimin olmasının yanı sıra, birbirinizi daha iyi tanımanızı ve ilişkinizde sabrınızı test etmenizi sağlayacaktır. Bunu bambaşka bir şehir ya da bir ülkede yaşamak ise hem riskli hem de eğlenceli olacaktır. İşte sevgilinizle tatile çıkarken dikkat etmeniz gerekenler…

ACELE ETMEYİN

Öncelikle ilişkiniz çok yeniyse tatil planı yapmayın. Evet, birbirinizi tatilde daha iyi tanıyacaksınız ama yola çıkmadan da biraz tanımakta fayda var değil mi? "10 günlük tatil nasıl geçti anlamadım" demek yerine bitmesi için gün saymayı kimse istemez.

BÜTÇE BELİRLEYİN

Tatile çıktığınızda para sorunu yaşamak istemiyorsanız, evden ayrılmadan önce ortak bir miktar belirleyin. Bütçe planınıza uygun ilerlerseniz tatildeki olası sorunların birçoğunu çözmüş olursunuz. Öte yandan tatil maliyetlerini nasıl bölüşeceğinizi de önceden belirleyin. İlişkinizde “benim olan her şey senindir” noktasına gelmediyseniz karşı tarafın “fazladan para ödüyorum” hissine kapılmaması için ortak bir bütçe oluşturun.

AYRI VAKİT GEÇİREBİLİRSİNİZ

Eğer siz müze gezmek, sevgiliniz ise deniz kenarında vakit geçirmek istiyorsa farklı planlar yapabilir, aktivitelerinizi tamamladıktan sonra akşam yemeğinde buluşabilirsiniz. Tatile beraber gittiniz diye keyif almadığınız şeyleri yapmak zorunda değilsiniz. Üstelik, birbirinizi başka bir şehirde özlemek, buluşmayı daha tutkulu kılacaktır!

BİR EKİP OLUN

Sizin yabancı diliniz iyidir, sevgiliniz ise zor yol tariflerini bulmada başarılıdır. Bu noktada birbirinizin güçlü yönlerini kullanın ve harika bir tatil ekibi olduğunuzu kendinize de kanıtlayın. Yaptığınız takım çalışması, seyahatinizin sorunsuz geçmesini sağlarken, sizi birbirinize daha da yakınlaştıracaktır.

Yayın tarihi: 27.11.2018
6519
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.