Sevgilinizle tartışırken...

Sevgilinizle tartışırken...

Sevgiliniz, haklı olduğunuz konularda bile sizi suçlu durumuna düşürüyorsa, tam bir tartışma ustasıyla karşı karşıyasınız demektir.

Her tartışmayı kazanmanın bir yolu var. Hatta haklı olmadıklarınızı bile! Burada önemli olan nokta belirli durumlara karşı tartışma sırasında veya sonrasında bir tartışma stratejisi belirlemek. Bütün erkekler tartışma sırasında farklı tepkiler verebilirler. Bu tepkilere hazırlıklı olursanız tartışmayı kolayca kazanabilirsiniz.

Kaçmak isterse

Sevgiliniz tartışmaktan her zaman kaçıyorsa; yapacağınız en yanlış hareket onu konuşmaya, tartışmaya ikna etmeye çalışmak olacaktır. Bu tip erkeklere karşı sakin olmayı öğrenmek zorundasınız. Erkekler ellerinde olsa ve aptal görünmeyeceklerini bilmeseler; bu tip tartışma durumlarında, elleriyle kulaklarını kapatıp, şarkı söylerler ama onu yapamayacakları için çekip gitmeyi tercih ederler. Bu durumda yapmanız gereken onu bir süre kendi haline bırakmanız olacak.

Sessizliği seçerse

Erkeklerin suskunluğu, bir nevi kaçış yoludur. Aslında içten içe onlar da sorunu çözmekten yanadırlar. Bu durumda daha olgun davranması gereken taraf her zamanki gibi sizsiniz. Belki onu kucaklayıp, paniğinin geçmesini sağlayabilirsiniz. Bu sıcak tavrınız onu sakinleştirecektir.

Eskileri açarsa

Bazı erkekler de sırf tartışmayı kazanıp, kendilerini haklı duruma geçirmek istedikleri için kendi yaptıkları hataları örtbas edip, geçmişte sizin yaptığınız herhangi bir hatayı su yüzüne çıkarırlar. Bu durumda yapacağınız en yanlış hareket bu provokasyona kapılıp, onunla tartışmak olacaktır. Bunun yerine onun yanlış davranışa odaklanmalısınız. O da sizin bu davranışa kızdığınızı anlayacaktır.

Sesini yükseltirse

Kadınlara göre daha gür sesli olan erkekler tartışma sırasında öfkelerinin dozunu ayarlayamaz ve bağırmaya başlarlar. Bu durumda siz de panik olup, susarsınız. Eğer sevgiliniz ya da eşiniz bunu alışkanlık haline getirdiyse ona karşı yapılacak en iyi şey sessizlik taktiğidir. Siz de onunla yüksek sesle tartışmaya çalışmayın çünkü bu şekilde olay iyice büyüyecek ve belki de sakinken kolayca çözebileceğiniz bir sorun, birbirinize hakaret edecek kadar büyüyecektir.
Yayın tarihi: 23.03.2006
2401
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.