Sevgilinizin sırları ortaya dökülürse

Sevgilinizin sırları ortaya dökülürse

Tam aranızda problem kalmadığını düşünürken sevgiliniz karanlık bir sırrını mı açıklıyor? Bu şoku en az zararla atlatmanın yollarını okuyun.

Hayatınızın erkeğini bulduğunuz için kendi kendinizi tebrik ederken, sevgilinizin neredeyse sizinle yaşıt bir kızı olduğunu mu öğrendiniz? Olmaz demeyin!

Gwen Stefani'nin başına gelmiş... Ünlü şarkıcı ilişkisine dokuz senesini verdikten sonra sevgilisinin çocuğu olduğunu öğrenmiş. Onun kadar şanssız olmasanız da, her dakika, sevgiliniz tarafından açıklanan bir sırla soğuk duş alabilirsiniz. İlişkinizin bambaşka bir boyutunu sevgilinize çok bağlandıktan sonra öğrenebilirsiniz. Örneğin evliliğe önem vermediğini veya eskiden uyuşturucu kullandığım veya bir eşi veya çocukları olduğunu çok geç öğrenebilirsiniz. Bu tür haberler her zaman kötüdür, bazen onların etkisinden kurtulmak zaman alır, bazen etkisi o kadar büyüktür ki ilişkinin sonunu bile getirebilir.

"Hayatınızı paylaştığınız, duygularınızı harcadığınız erkek hakkında karanlık sırlar duymak sizi kızdırabilir, aldatılma duygusu uyandırabilir, yüreğinizde zor kapanan yaralara yol açabilir" diyor New Yorklu Psikolog Mary Margaret Frederick. Her ne olursa olsun, sevgilinize kapıyı göstermeden önce, bazı durumları iyi değerlendirmelisiniz. İşte uzmanlarımızın tavsiyeleri:

Baş edilebilen bombalar

Bunlara beb bombalar diyelim. Bu iyi haber olmamalarına rağmen, bir felaket habercisi de sayılmazlar. Örneğin sevgilinizin depresan kullandığını öğreniyorsunuz. Sevinmezsiniz ama aldatılmışlık duygusu da yaşamazsınız en azından. "Bu tür bombalar sizi alt üst etmese de, ilişkinizi yeniden değerlendirmenize yol açabilir. Sevdiğiniz insanı yeterince tanıyıp tanımadığınız sorusunu uyandırabilir. Belki de kontrol altında tutmadığınızda sevgilinizin ne yapıp ne yapmayacağı konusunda endişe duymanıza yol açabilir

Size utanç verici sırlarını açıklaması aslında iyi bir işarettir. Demek ki size güveniyor ve aranızda gizli bir şeyin kalmamasını istiyor. Ama tabii ki hiçbir şey olmamış gibi davranmanız gerekmiyor. Duyduğunuz andaki duygularınızı onunla paylaşmalısınız.

İletişim uzmanı profesör Jess Alberts bu konuya şu açıklamaları getiriyor: "Meseleyi baştan anlatmasını isteyin. Fazla tepki göstermeyin, yoksa onu dürüstlükten uzaklaştırırsınız. Anlatırken ayağını oynatıp oynatmadığına bakın. İnsanlar yalan söylerken genellikle vücutlarının üst tarafını kontrol edebilir, ancak alt tarafını unuturlar. Çok fazla bilgi vermek de yalan söyleme ihtimalini söz konusu yapabilir, anlatış tarzına da bakmalısınız.
Yayın tarihi: 19.05.2006
1540
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.