Sevgilinizin canı sıkkınsa...

Sevgilinizin canı sıkkınsa...

Hayat her zaman mükemmel gidecek değil ya, sevgiliniz arada sırada huysuz davranışlarda bulunabilir. Bu durumda ona anlayışla yaklaşmalısınız.

Kötü bir dönem geçiren sevgilinize yardımcı olmak istemenize rağmen, onun için ne yapabileceğinizi bir türlü kestiremiyorsunuz. Acaba neye ihtiyacı var? Candan bir sarılışa mı? Sevdiği kurabiyelere mi? Yoksa uzun bir sohbete mi? Aile terapisti Terence Real'e göre, kötü bir dönem geçiren erkeklerin çoğu, sorunlarından bahsetmek yerine, içlerine kapanmayı tercih eder. Bu durum eşlerini zor durumda bırakır, çünkü onlara nasıl davranmaları gerektiğini bir türlü kestiremez. İşte huysuzlaşan sevgilinizi anlayıp, onu huysuz ruh halinden çıkarmanın yolları...

İşyerinde mutsuzsa
Elindeki kumandayla kanallar arasında amaçsızca sörf yapmasından mı yoruldunuz? Yoksa ne yemek istediği sorusuna, "Fark etmez" diye cevap vermesine mi sinirlendiniz? Her iki durumda da sevgilinizin işyerinde kötü bir gün geçirdiğini gösterir. Bunun acısını sizden çıkarmasına sinirlenmekte haklısınız ama ona karşı anlayışlı davranmaktan başka çareniz yok. Durmadan, "Ne oldu? Moralin neden bozuk?" diye sormak yerine, istediğinde ona yardım etmeye hazır olduğunuzu belli edin. Çözüm sunmak yerine, ne yapmak istediğini sorarsanız daha memnun olacaktır.

Arkadaşı taşınıyorsa
Aşkınızın en yakın arkadaşı evleniyor ya da başka bir şehire taşınıyorsa, durum vahim demektir. Ya arkadaşını eskiden olduğu kadar sık göremezse? Ya ihtiyacı olduğunda onunla bir bira içmeye çıkamazsa? Sevgilinizin endişesi sebepsiz değil aslında çünkü, erkeklerin az sayıda ama son derece samimi dostları olur. Bu dostlar her şeylerinden haberdardır. Onların birini kaybedince, kendilerini kötü hissederler. Bu yüzden onu anlamaya çalışın.

Hayatından memnun değilse
İşinden, saç stiline ve restorandaki servise kadar her şeyi kötü görüyor ve hiç durmadan şikayet ediyorsa, tipik bir somurtkanlık vakasıyla karşı karşıyasınız demektir. Büyük değişiklikler yapacak kadar cesur olmadığı için, küçük olayları takıntı haline getirir ve her şeye kusur bulmaya hazırdır. Sorunun ne olduğunu kendisi de bilmez, çünkü duygularını tam olarak tanımlayamaz. Sevgilinizin sorunu rutin olabilir. Birkaç soruda onu mutsuz eden sebepleri ortaya çıkarmaya çalışın. Durumun depresyon olduğuna inanıyor ise, onun bir uzmanla konuşmasını önerebilirsiniz.

Kalbi kırıldıysa
Sıradan bir aşk tartışmasının sonunda güçlü sevgilinizin nazlı bir bebeğe dönüştüğünü mü fark ettiniz? Size sorun çıkarmasından bıktıysanız, bunu açık açık söylemelisiniz. Tartışırken, hangi davranışlarının sizi neden kızdırdığını açıklayın.
Yayın tarihi: 27.12.2007
4458
dahafazlası
YORUMLAR

Aslında biz kadınlar böyleyiz.anlaşılmak isteriz ama her zaman alttan alan anlayışlı olan biz oluruz.bu bizim misyonumuzmuş gibi.bence bu konuda bencillik yapabilme hakkı var herkesin.eşim bana benim ona davrandığım kadar yakın olmalı ve anlayışlı davranmalı.tek taraflı olmamalı aşk...ben onu o beni anlamaya çalışırsak düşünülmeyen kimse kalmamış olur.aşk anlamaktır ve karşılıklı düşünülmektir bence...sevgiler...

Ferda 11.01.2008 12:47:25

Elife katılıyorum ama degıştıremezsın anlamak yıne bıze düsüyor belkı anlar dıye...

Helın 04.01.2008 16:05:57

Sıkı can iyidir ! çıkmaz:)bırakın sıkmsıkım sıkılsın...

Arzu 28.12.2007 22:25:07

Erkek erkek erkek! hepsi aynı işte!bişeye sinirlendiklerinde sorarız onlara neyin var?diye.bıkmadan sorarız.ağızlarından tek bir cümle çıkmaz.ne desek boş olur.ama sıra bize geldiğinde yani bizim moralimiz bozuk olduğunda sorduklarında cevap vermezsek bir sürü laf işitiriz. yok sen bana güvenmiyo musun? ben senin sevgilinim bana nasıl demezsin? derler.anlayışsızlar! hangisi akıllı çıktı ki yha???? hepsine sinir oluyorum!!!!!!!!!!

Elif 27.12.2007 15:35:39

Hayal için cevap Çünkü kadın sayfası olduğu için. Erkeklerin farklı dünyası var bizim gibi algılanması beklemek farklılıklarımızı ortadan kaldırmak demektir. Biz bu faarklılıklarla karşı cinsle nasıl anlaşabiliriz diye böyle bir sayfa var. Teşekkürler yorumunuz için.

Günay 27.12.2007 10:45:47

Neden hep kadınlar anlayışlı olmak zorunda, neden biz bunları yapmaya çalışırken onlarda bizleri biraz anlamaya çalışmıyorlar, ya kadınların duygusallığı kırılganlığı ne olacak biz bunları hiç erkeklere göstermemelimiyiz ya offfffffff nedir bu erkeklerin sorunları ben bir türlü çözemedim.bizlere kim bukadar anlayışlı davranacak?bizim hem kendimize hem erkeklere yetecek kadar güçlü olduğumuzu neden düşünürsünüz?:(

Hayal 27.12.2007 09:16:50

Erkeklere sinir oluyorum.

Yasemin 27.12.2007 08:16:39
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.