Sevgilinizi nasıl biliyorsunuz?

Sevgilinizi nasıl biliyorsunuz?

Bir kadının bir erkeği tam anlamıyla tanıması yıllar sürebilir. Ama eğer o kadar vaktiniz yoksa ve karşınızdaki erkeğin dünyasına bir an önce girmek istiyorsanız, birkaç hızlı taktik uygulayarak bunu başarmanız mümkün.

Erkeklere sorarsanız bütün kadınlar onların önce gözlerine, sonra beyinlerine, sonra da kalçalarına bakıyorlar. Oysa yapılan araştırmalardan çıkan sonuca göre kadınların bir erkekte ilk dikkat ettikleri iki şey, eller ve yüz ifadesi. Fakat hangi kadın bu kadarıyla yetinebilir ki? Biz, cinsiyetimiz ve genetik kodlarınız itibariyle meraklı bir türüz. O yüzden de el ve yüz analizinden sonra kafamıza hemen başka sorular üşüşüyor:

İyi bir koca olur mu? İyi bir baba olur mu? Kötü gün dostu mudur? Anlayışlı mıdır? Kadınlara nasıl yaklaşılması gerektiğini bilir mi? Böylece daha ilk buluşmadan itibaren zihnimizdeki test başlıyor. Ancak hiçbir zaman karşımızdaki erkeği istediğimiz kadar iyi tanıyamıyoruz, çünkü bu sır dolu varlığı çözmek için gerçekten uzun zamana ihtiyacımız var. Oysa çağımız hız çağı ve aslında hiç birimizin, ne kadar hoşlanıyor olursak olalım, bir erkeği çözmeye çalışmakla uğraşacak o kadar da çok zamanımız ve enerjimiz yok. Öyleyse ne yapacağız? Tabii ki kestirmeden gidip elimize ilk geçen verilerin en önemlilerini değerlendirecek, erkekler hakkında belki bazıları bugüne kadar aklımıza bile gelmeyen sorulara yanıt arayacağız.

Konuşabiliyor mu?

Tabii ki konuşabiliyor, ama asıl dikkat etmeniz gereken şey şu: İki lafı bir araya getirip adam gibi cümle kurabiliyor mu, kuramıyor mu? Dil zenginliğine dayalı espriler yapma yeteneğine sahip mi, yoksa kaba el şakalarıyla mı idare ediyor? "Ne önemi var' demeyin, dil düşüncenin aynasıdır. Ancak düşüncelerini doğru dürüst bir araya getirmeye ve oradan farklı düşüncelere ulaşmayı becerebilen bir insan doğru dürüst konuşmayı da becerebilir. Bir erkek isterse Tanrılar kadar yakışıklı olsun, bu yakışıklılık ilişkinizi bir yere kadar idare eder. Onu karşınıza koyup ağzını bile açtırmadan bütün gün seyredecek değilsiniz ya. Bir erkeğin konuşma tarzı, ses tonu, konuşurkenki mimik ve jestlerini takip ederek onun hakkında epey bilgi edinebilirsiniz.

Yemek yapabiliyor mu?

Dikkat edin, sorumuz "Yemek yapmayı biliyor mu" değil, "Yemek yapabiliyor mu. Hiç bilmediği bir yemeği kitaptan baka baka yaptığı zaman bir şeye benziyor mu benzemiyor mu? işi bittiği zaman mutfak hala mutfak mı, yoksa meydan muharebesi atlatmış bir savaş alanını mı andırıyor. Aşkla güzel yemeği bir araya getirmeyi bilen bir erkek, kadınlar cephesinde her zaman puan toplar. Onu evine çağırıp güzel yemekler hazırlayan bir erkeği hangi kadın reddedebilir ki?

İyi bir hemşire mi?

İşte bir erkeği değerlendirmek için sorulması gereken en önemli sorulardan biri.. Daha önceki sorulardan yola çıkarak onun hakkında hala bir şey öğrenemediyse bir sonraki grip nöbetinizi bekleyin. Ateşiniz çıkıp boğazınız ağrırken, kolunuzu bile kıpırdatacak haliniz yokken size ıhlamur yapıp portakal suyu hazırlaması, ilaç saatlerinizi kaçırmaması, işe gitmek zorunda kaldığı için yanınızda olmadığı zamanlarda bile yarım saatte bir telefon etmesi, gerekiyorsa eve doktor getirmesi iyi bir hemşire olduğunun göstergesi, ki bu da onun için son derece değerli bir puan. Eğer nekahet döneminde odanızı güzel çiçeklerle süslüyor, elinde en sevdiğiniz şarkıcının yeni CD'siyle kapıdan içeri giriyor ve bütün akşamı sizinle birlikte geçiriyorsa, bu da bonus. Yalnız bir konuda çok dikkatli olmalısınız: Hastalığınızı önemsemesi elbette çok güzel, ama umarım konuyu abartmıyordur.

Başkalarının hastalıkları konusunda fazla evhamlı bir erkek, kendi hastalandığında iyice çekilmez olur.
Yayın tarihi: 21.05.2007
1405
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.