Sevgiliniz uzaklarda mı?

Sevgiliniz uzaklarda mı?

Sevgiliniz sizden kilometrelerce uzakta mı yaşıyor? Onu yeterince görememekten şikayetçi misiniz?

Biriyle birliktesiniz ve her şey mükemmel gidiyor. Buluştuğunuz günlerde birlikte yeni yerler keşfediyorsunuz, güzel restoranlarda yenen romantik yemekler eşliğinde birbirinize aşkınızı anlatıyorsunuz. Ve gün bittiğinde soluğu bir otobüs terminalinde alıyorsunuz. Çünkü sevgiliniz başka bir şehirde yaşıyor ve bir dahaki hafta sonuna kadar onu göremeyeceksiniz.

Sevgilisi uzakta yaşayanların kafasında ortak bir soru vardır: Birbirimizden fiziksel olarak uzakta olsak da duygusal bağımızı güçlendirmemizin bir yolu yok mu?

Ayrı şehirlerde yaşayan sevgililer ilişkilerinin ilk dönemlerinde bunu bir avantaj olarak görür ve az görüşmekten doğan özlemin ve tutkunun etkisinde kalır. Fakat zaman geçtikçe telefon konuşmaları ve e-mail ile sürdürülen iletişim iki taraf için de yetersiz olmaya başlar. Bu aşamada ilişkinin yürüyebilmesi için iki tarafın da öncelikle birbirine ve ilişkilerine güvenmesi gerekir. Güven unsuru sağlandıktan sonra yapılması gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

Ortada buluşun
Sevgiliniz örneğin sizin oturduğunuz yerden iki saat uzaklıkta bir şehirde yaşıyor. Çok uzak sayılmayacak bu mesafeyi kısaltmak sizin elinizde. Görüşmek için hafta sonunu beklemek istemiyorsanız bir akşam yemeği için iki şehrin ortasına denk gelen bir bölgede buluşun. Sevgilinizi görmek için bir saat yol gitmek o kadar da zorlayıcı bir şey olmasa gerek, öyle değil mi?

Internet üzerinden konuşun
Birbirinize e-mail atmaktansa günün belli bir saatinde internete girmek için sözleşin ve karşı tarafla anında iletişim sağlayan programlardan biri aracılığı ile onunla sanki karşınızdaymış gibi konuşmayı deneyin.

Hediye vermek için özel günleri beklemeyin
Karşımızdaki kişiyi önemsediğimizi göstermek için yapabileceğimiz en güzel şeylerden biri ona sürpriz bir hediye vermektir. Bu hediyenin küçük ya da büyük olması hiç önemli değildir. Bu, sevgilinize yazdığınız bir şiir, sevdiği bir kitap ya da sevdiği bir paket cips bile olabilir. Yeter ki içinizden gelerek alındığını bilsin.

İnancınızı kaybetmeyin
Eğer bu ilişkinin yürüyeceğine inanıyorsanız, o zaman aranızdaki uzak mesafeyi düşünerek hareket etmeyin. Aksine o uzaklığın sizi daha da yakın kıldığını düşünün ve her fırsatta ona olan sevginizi dile getirin.
Yayın tarihi: 20.08.2007
2221
dahafazlası
YORUMLAR

Arkadaslar hic sikayet etmeyin.Yani Tokyo ve Kiev ne kadar yakin olabilir ki?Ama biz basardik.Tum engelleri astik.Birbirimizi gorduk.Ask ve guven olduktan sonra tum engeller asilabilir.imkansiz diye birsey yok.Birbirinizi gercekten sevmeniz yeter.

Beeline 02.12.2007 18:01:21

Tabi birde şu war ki ilk başlarda sewdini sanır karşındaki sürekli internette tlfnda görüşürs sürekli msjlaşmalar falan snra belli bir süre snra bunlar azalır baktı hala arıosa bu sefer grşemios bahanesiyle ayrılır. sen onu sewiomuşun umrundamı kendi bitirir sana hiç sormaz bile:(

:( 22.11.2007 23:51:00

Tabi bunları yapabilmek için karşılıklı sewgi olması lasım.hoşlantıyı sewgi sanıpta snra mesafeyi bahane yapıp ayrılanlarda çok oluor. eer dayanamıcaksın nie bu kadar zor bi ilişkiye başlıosun:@

:( 22.11.2007 23:47:21
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.